اخبار اداری و استخدامی

جزئیات میزان عیدی ۱۴۰۲ کارمندان و بازنشستگان دولت+ تاریخ پرداخت

جزئیات میزان عیدی ۱۴۰۲ کارمندان و بازنشستگان دولت+ تاریخ پرداخت

شناسنامه قانون- معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: عیدی کارمندان دولت در شب های آینده و حداکثر یک هفته آتی پرداخت می شود.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از ایرنا، داود منظور روز پنجشنبه در جمع اهالی رسانه در کرمان همچنین در رابطه با طرح های استان کرمان نیز اظهار کرد: بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش دولتی انجام گرفته است.

وی ادامه داد: ۵۹۰ طرح نیز با ۷۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری که بخش غیردولتی انجام داده به بهره برداری می رسد.

منظور افزود: مجموعه این اقدامات که توسط بخش دولتی و خصوصی در استان کرمان انجام می گیرد موجب شده که سهم استان کرمان در تولید ملی و ارزش افزوده از ۳.۱ درصد به چهار درصد افزایش پیدا بکند.

جزئیات میزان عیدی ۱۴۰۲ کارمندان و بازنشستگان چیست؟

بر اساس ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، امتیاز عیدی پایان سال کارمندان، بازنشستگان و موظفین، معادل ۵،۰۰۰ امتیاز تعیین شده است و با اعمال ضریب حقوق، میزان رقم ریالی آن بدست می‌آید.

با یک حساب سرانگشتی و با توجه به ضریب حقوقی سال جاری (۴،۰۲۴)، مبلغ رقم عیدی پایان سال حداقل ۲،۰۱۲،۰۰۰ تومان خواهد بود.

۵۰۰۰ × ۴،۰۲۴ = ۲۰،۱۲۰،۰۰۰

در یک دهه گذشته، رشد رقم ضریب ریالی تناسبی با نرخ تورم حاکم نداشته است و از طرفی متوسط عیدی پرداختی به کارگران مشمول قانون کار بیش از پنج برابر عیدی کارمندان دولت بوده است.

دولت در دو سال اخیر و برای جبران بخشی از این عقب ماندگی، عیدی کارکنان دولت را بر اساس قاعده جدید (مبالغ بالاتر برای کارکنان مشمول عائله‌مندی و اولاد) محاسبه و پرداخت نموده است. (مطابق جدول)

میزان عیدی ۱۴۰۲ کارمندان و بازنشستگان

در صورت تکرار رویه دو سال اخیر، پیش‌بینی می‌شود که رقم عیدی کارمندان در سال جاری، مبلغ ثابت دو میلیون و دویست هزار تومان و به ازای عائله مندی ششصد هزار تومان و به ازای هر فرزند دویست و پنجاه هزار تومان تعیین و پرداخت شود.

باید منتظر ماند و دید مصوبه هیات وزیران که احتمالا در دهه دوم بهمن ماه تصویب و ابلاغ می‌گردد در این خصوص چه خواهد بود.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی
کتابهای منبع آزمون استخدامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام