آزمون تعیین صلاحیت
اخبار اداری و استخدامی

خبر رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص فوق العاده خاص کارکنان نظام سلامت

خبر رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص فوق العاده خاص کارکنان نظام سلامت

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: فوق العاده خاص کارکنان نظام سلامت به زودی پرداخت می‌شود.

داود منظور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما،گفت: با توجه به اینکه برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی به لحاظ بودجه‌ای در مضیقه قرار دارند باید با اجرای طرح ویژه‌ای تعهدات انباشته دانشگاه‌های علوم پزشکی در نخستین فرصت تسویه شود و اصلاح مالی ساختار دانشگاه‌های علوم پزشکی با پایداری مالی جزو برنامه‌های سال آینده است که به طور مشترک با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی انجام خواهیم داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو و دستیاران پزشکی، ردیف بودجه آموزش برای افزایش ظرفیت از درمان جدا می‌شود.

اود منظورگفت: موضوع تربیت دستیاران پزشکی و پیراپزشکان جزو موضوعاتی است که تصمیم گرفتیم تا بودجه آموزش را از درمان جدا کنیم تا بخش بهداشت و درمان سرعت ارائه خدمات را شتاب دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین درباره تعرفه پزشکی گفت: بیش از ۷۰ درصد تعرفه پزشکی مربوط به بیمارستان‌ها و خدمات ارائه شده است؛ یکی از مولفه‌های اصلی که به بحث اصلاح نظام مالی کمک می‌کند، مسئله تعرفه در نظام درمان و پزشکی است که شورای عالی بیمه جمع بندی انجام داده است و سازمان برنامه هم در حال بررسی است و با رایزنی با وزارت بهداشت و مصوبه‌ای از دولت، کمک می‌کنیم تا بخش بزرگی از محدودیت‌های مالی دانشگاه‌های علوم پزشکی با اصلاح تعرفه‌ها حل شود.

معاون رئیس جمهور همچنین گفت: با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره تکمیل بیمارستان‌های در حال ساخت توافق شده است و در تخصیص‌های اسفند و سال آینده کمک می‌کنیم تا به طرح توسعه و بهره برداری از بیمارستان‌های در حال ساخت کمک شود، همچنین موضوع مقاوم سازی بیمارستان‌های فرسوده هم از مسائلی بود که با وزارت بهداشت رایزنی شد تا با همکاری وزارت بهداشت نوسازی و بهسازی بیمارستان‌های فرسوده محقق شود.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام