کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

اصرار مجلس بر تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی دستگاه های اجرایی

اصرار مجلس بر تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی دستگاه های اجرایی

شناسنامه قانون- با اصرار نمایندگان مجلس بر مصوبه قبلی خود و در صورت اجرای طرح ساماندهی کارکنان دستگاه های اجرایی، با کارکنان شرکت هایی که به صورت غیرمستقیم و تمام وقت در دستگاه های مربوطه مشغول به کار بوده در صورتی که مازاد بر نیاز نباشند قرارداد مستقیم بی واسطه موقت یکساله بر اساس مقررات قانون کار منعقد می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی طرح ساماندهی کارکنان دستگاه های اجرایی اصلاح و نمایندگان بر تبصره ۲ آن در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی اصرار کردند.

بر اساس تبصره ۲ این طرح؛ دستگاه های اجرایی موضوع این قانون، موظفند با کارکنان شرکتی که به صورت غیرمستقیم و تمام وقت تا پایان سال ۱۴۰۱ در دستگاه های مربوطه مشغول بکار بوده و در سال ۱۴۰۲ نیز در همان دستگاه مشغول به خدمت می باشند در صورتی که مازاد بر نیاز نباشند، قرارداد مستقیم بی واسطه موقت یکساله بر اساس مقررات قانون کار یا قرارداد معین منعقد نمایند و در صورت نیاز، به تمدید آن اقدام کنند. انعقاد قراردادهای مذکور بدون تحمیل هرگونه بار مالی جدید از قبیل احتساب مدرک تحصیلی بالاتر خواهد بود. تبدیل وضعیت این کارکنان شرکتی با رعایت مقررات گزینش، پس از پایان مدت قراردادشان با شرکت تامین نیروی انسانی طرف قرارداد خواهد بود. رتبه بندی و ارتقای کارکنان به کارگیری شده براساس مقررات و قانون کار طرح طبقه بندی مشاغل کارگری موضوع قانون کار و کارکنان قرارداد کار معین تابع قانون مدیریت خدمات کشوری خواهد بود.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

6 دیدگاه

  1. سلام بنده خدا حتما تو یکی از پیمانکارها هستی که خون نیروهای شرکتی رو میمکی تو بیکار نیستی بلکه اگه این طرح اجرایی شود بیکار میشوی و نمیتونی پول زن و بچه نیروی شرکتی رو بالا بکشی

  2. سلام خدا اجرتون بده نیرو های شرکتی منطقه ما که همه با پول وپارتی رفتن سر کار
    بیاین و حق ما بی پولا و بی پارتی ها رو اینجور پایمال نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام