کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

تصویب فوق العاده خاص کارکنان نظام سلامت در مجمع تشخیص مصلحت نظام

تصویب فوق العاده خاص کارکنان وزارت بهداشت و درمان در مجمع تشخیص مصلحت نظام

شناسنامه قانون- وزیر بهداشت با بیان اینکه برقراری فوق‌العاده خاص از خواسته‌های مهم رئیس جمهور شهید بود، گفت: فوق‌العاده خاص کارکنان نظام سلامت تصویب شد.

به گزارش شناسنامه قانون و به نقل از تسنیم، بهرام عین‌اللهی در آیین افتتاح بیمارستان کودکان فوق تخصصی کودکان اکباتان همدان‌ با گرامیداشت یاد و خاطره شهید رییسی و هیات همراه، اظهار داشت: قرار بود به همراه رییس جمهور برای افتتاح این بیمارستان به همدان سفر کنیم اما با تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ادامه امور کشور با قوت، این بیمارستان را افتتاح کردیم.

وزیر بهداشت از وطن دوستی، انقلابی و جهادی بودن، تسلط بر علوم و دانش روز، ولایت پذیری و توجه ویژه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب، تسلط به دیپلماسی، خستگی ناپذیری، مبارزه با فساد، مردمی بودن و توجه ویژه به محرومان، تدین، تواضع و عدالت محوری به عنوان بخشی از خصوصیات شهید آیت الله رییسی یاد کرد.

عین‌اللهی به اضافه شدن ۱۶ هزار تخت بیمارستانی ظرفیت معادل ۱۳ درصد کل تخت های بیمارستانی در دولت مردمی اشاره و خاطرنشان کرد: تا پایان دولت هر هفته چندین پروژه بزرگ درمانی در پویش «تعالی سلامت، استمرار خدمت» افتتاح می شود.

وی با تاکید بر اهمیت سلامت کودکان در مسائل دینی و انسانی، گفت: هر جا که به اطفال ظلم شده، قلب ها تکان خورده و اخیرا کشتار بی رحمانه کودکان بی دفاع غزه، دنیا را تکان داد اما در دولت مردمی توجه ویژه ای به سلامت کودکان و در این دولت، ۴ بیمارستان تخصصی اطفال در کشور از جمله در تهران، بابل، بندرعباس و همدان افتتاح شد که بی نظیر است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اگر درمان اطفال به خوبی انجام شود، سلامت آینده کشور تامین می شود و بیماران پس از درمان می توانند تا چندین دهه، عمر با کیفیت داشته باشند. با دستور آیت الله رییسی، درمان کودکان زیر ۷ سال در بیمارستانهای دولتی کشور رایگان شد و نتایج اقدامات دولت در حوزه سلامت کودکان، در آینده مشخص می شود.

عین‌اللهی با اشاره به اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پس از ۱۵ سال در دولت سیزدهم، گفت: تلاش زیادی برای تصویب فوق العاده خاص کارکنان نظام سلامت در دولت و مجلس انجام شد که در مجمع تشخیص مصلحت، مورد بحث قرار گرفته بود که دیروز به همراه دکتر رحیمی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت به آنجا رفتیم و استدلال های لازم را کردیم و مورد موافقت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: برقراری فوق‌العاده خاص از خواسته های مهم رییس جمهور شهید بود که مورد تایید مجلس و سازمان برنامه و بودجه هم قرار گرفته است که در آینده نزدیک به کارکنان نظام سلامت پرداخت می شود.

بیشتر ببینید: ایراد شورای نگهبان به درج فوق العاده خاص کادر درمان در جداول بودجه ۱۴۰۳/ مجلس اصرار کرد

13 دیدگاه

  1. بخدا من منشی بخش درمانیم هر روز خدا سرکارم وظایف کاریم اطاعت از مافوق کلیه کارهای یه بیمار از پذیرش تا ترخیص بیمار و اقدامات پاراکیلینیکی با منشی بخش هس خداشاهده با ۲۲ سال سابقه هنوز حقوقم ۱۵ نمیرسه مستاجر .پذیرش بیمار و فرستادنش به اتاق عمل و سونو سی تی و ام ارای و نوارمغز اوراق پرونده مهر وموم جوابدهی بعد یه کلرمند بانک راحت ۳۵ حقوقش باشه وکارمند اداری من نوعی هم هزارتا کار انجام بدم کارمند اداری .بی انصافیه

  2. حق خاص باید حتما با ضریب3K برقرار بشه نه این که چندرقاز بزارن رو حقوقامون بعد هم جاااار بزنن به پرستارا حق خاص دادیم، پدرمون دراومده زیر این همه شب کاری،اضافه کاری اجباری،فوش دادنا و توهین های مریض و همراه مریض،جواب پس دادن ریز به ریز تمام کارا به مسئول بخش و مترون و سوپروایزر،دقیقه به دقیقه ترس و استراب جون مریض، بخدا این شغل حرامه تو این مملکت،10ساله پدرم دراومده پیر شدم بخدا،ای کاش پرستاری نمیخوندم از اول میرفتم دنبال شغل آزاد،الان خاهرم یه مغازه کوچیک روسری فروشی زده ته یه پاساژ درآمدش از من بیشتره،شاهی میکنه برا خودش،خودش ارباب خودشه،کارش خییییییلی راحته، بخدا من دارم جون میکنم و جون میدم تا جون آدما رو نجات بدم،آخرشم میزننش تو سرم،بخدا اگه بتونم مهاجرت میکنم اگه هم نتونستم انصراف میدم از پرستاری،گدایی کنم هم کارم راحت تره هم درآمدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام