کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

قانون برنامه هفتم پیشرفت ظرف چند روز آینده ابلاغ می‌شود

قانون برنامه هفتم پیشرفت ظرف چند روز آینده ابلاغ می‌شود

شناسنامه قانون- رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین سخنگوی شورای نگهبان، طی نشست‌های جداگانه‌ای از نهایی شدن و ابلاغ قانون برنامه هفتم پیشرفت ظرف چند روز آینده خبر دادند.

هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز (شنبه 12 خرداد 1403) در نشستی که با خبرنگاران و اصحاب رسانه داشت، در خصوص لایحه «برنامه پنج ساله هفتم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران» اظهار داشت: این مصوبه چند باری در رفت و آمد بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان بود. بسیاری از ابهامات و ایرادات ما برطرف شد. اما مجلس نسبت به برخی از موارد اصرار داشت لذا برخی از این موارد باقی ماند.

طحان‌نظیف افزود: مواردی هم بود که هیات عالی نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی نظام از طریق ما به مجلس ارسال کرده بود. لذا از آنجا که مجلس بر مصوبه خود اصرار داشت، این موضوع اخیراً به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شده و در دستور کار آن نهاد است. ظاهرا روز چهارشنبه گذشته برخی از موارد بررسی شده اما همچنان برخی از موارد باقی است. ان‌شاالله به محض اینکه بررسی‌هایشان به پایان برسد حتماً اطلاع‌رسانی لازم را خودشان خواهند داشت.

قانون برنامه هفتم پیشرفت ظرف چند روز آینده ابلاغ می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: لایحه برنامه هفتم تا چند روز آینده و بعد از رفع مشکلات در مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ خواهد شد.

داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص ابلاغ قانون برنامه هفتم در روزهای پایانی دولت سیزدهم گفت: از ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ تا همین روزها دولت برای ابلاغ قانون برنامه هفتم در حال پیگیری بوده و این موضوع در مجلس، شورای نگهبان و شورای عالی نظارت بررسی و پیگیری شده که این لایحه دولت به قانون تبدیل شود.

وی افزود: در آستانه یک سالگی ارائه این لایحه تمامی اختلافات بین مجلس و دولت ،شورای نگهبان و مجمع تشخیص برطرف شده و تنها ۵ تا ۶ مورد باقی مانده است.

منظور اظهار کرد: امیدواریم در مجمع تشخیص مصلحت این ۵ تا ۶ مورد رفع و قانون برنامه هفتم پیشرفت ظرف چند روز آینده ابلاغ شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه توضیح داد: برنامه هفتم یک برنامه تحول گرا بوده و رویکردهای تحولی چشم گیری را در همه حوزه های مختلف از جمله بخش های دفاعی،امنیتی، اقتصادی ایجاد می کند.

وی افزود: امیدواریم این قانون هرچه سریعتر ابلاغ شود و دولت بسترهای اجرائی را فراهم کند تا یک ماه باقی مانده دولت ابلاغ شود‌.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به هماهنگی‌هایی که بین مجلس و هیئت نظارت مجمع تشخیص بر سر موارد اختلافی در لایحه برنامه هفتم وجود دارد، بررسی این لایحه بدون شک پیش از پایان مجلس یازدهم به اتمام خواهد رسید.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

3 دیدگاه

  1. این چند روز که مسعولان گفتند دقیقا چه تاریخی است ۲۹فروردین گفتند برنامه هفتم توسعه ابلاغ میشود الان ۲۵خرداد است پس کی ابلاغ میشود

  2. آقا دل خوش نکنید به برنامه هفتم فعلا باید بیاد مجلس و برگرده تو این ترافیک میدونی چقدر طول میکشه بیچار بازنشستگان چشم براه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام