کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

اطلاعیه جدید سازمان اداری و استخدامی کشور درباره ساعت کاری ادارات

اطلاعیه جدید سازمان اداری و استخدامی کشور درباره ساعت کاری ادارات

شناسنامه قانون– سازمان اداری و استخدامی کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد:ساعت کاری ادارات از ۶ صبح تا ۱۳ است.

به گزازش شناسنامه قانون به نقل از روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور طبق روال سال گذشته و بر اساس بخشنامه قبلی سازمان اداری و استخدامی کشور، ساعت آغاز به کار کارکنان دولت از ۶ صبح تا ساعت ۱۳ خواهد بود.

در این اطلاعیه آمده است:

مطابق بخشنامه سال گذشته این سازمان به شماره ۳۰۲۲۰ به تاریخ ۱۴۰۲/۴/۵ به دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی، ابلاغ شده بود که ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان و سایر افراد شاغل (اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی و…) از ساعت ۶ صبح قرار داده و ساعت پایان را حداکثر تا ساعت ۱۳:۰۰ قرار دهند و مابقی ساعات کار موظفی را از طریق دورکاری (با تمهیدات لازم) جبران کنند.

این بخشنامه سال گذشته در راستای حفظ پایداری شبکه سراسری برق و کاهش ناترازی تولید و مصرف برق، با هدف آسایش شهروندان و عدم وقفه در خدمت‌رسانی، در اجرای بند ۴ اصلاحی تصویب‌نامه شماره ۲۴۳۱۸۷‏/ت۶۱۰۱۱هـ مورخ ۲۸‏/۱۲‏/۱۴۰۱ هیئت وزیران صادر شده بود و امسال نیز روال خدمت حضوری کارکنان یاد شده بر همین منوال است.

این بخشنامه تاکید دارد که تمامی دستگاه‌های سرمایشی از ساعت ۱۲ ظهر خاموش شود و بر همین اساس دستگاه‌های مشمول، تا ۱۵ شهریورماه مکلف هستند ضمن برنامه‌ریزی مناسب برای تداوم خدمت‌رسانی و حفظ رضایت‌مندی ارباب رجوع، پایان ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان خود را حداکثر تا ساعت ۱۳:۰۰ قرار دهند و مابقی ساعات کار موظفی را از طریق دورکاری (با تمهیدات لازم) جبران کنند.

در این بخشنامه ساعت آغاز به کار مادران شاغل دارای فرزند زیر ۶ سال، افراد دارای معلولیت و افراد ساکن در حومه شهرهای محل خدمت، با انجام تمهیدات لازم به‌منظور حفظ تداوم خدمت‌رسانی دستگاه، به مدت یک‌ساعت شناور تعیین شده است. رؤسای دستگاه‌های مشمول این بخشنامه می‌توانند به تشخیص خود، سایر مصادیق نظیر را در همین چهارچوب تدبیر کنند.

8 دیدگاه

 1. همیشه همه چیز فقط برای تهرانیها هست . تعطیلی یک روز در هفته برای کل کشور کنسل شد در حالیکه تهرانیها سالهاست دارن از این تعطیلی استفاده میکنن
  .

 2. سلام، منطق دورکاری یعنی چی؟ بابا یه قانونی بزارید که قابل اجرا باشه؟ آیا وسایل نقیله عمومی از ساعت 5 صبح سرویس می دهند که کارمند ساعت 6 سرکار باشه؟!
  کاش بجای این قانون، ابتدای سال، ساعت ها رو جلو می بردید تا اینگونه دچار سردرگمی نباشیم!

 3. چقدر تبعيض بين تهران و ساير نقاط كشور
  مجمع تشخيص اطلاع دارند
  بنظر شما اين همه تبعيض با احكام شرع و برنامه هاي … مطابقت دارد؟!!!!

 4. تهران که پنجشنبه تعطیله هم شده 6 تا 13؟؟ چطور ساعت کار در تهران اینقدر کم شده ولی شهرستان نه؟! دولت فقط برای تهرانه؟ از ساعت کار شهرستان اطلاعی ندارن؟؟

 5. استانداري اصفهان نامه زده و شروع كار را 6 صبح اعلام كرده ولي در نامه اصلا از پايان ساعت كار صحبت نكرده
  براي همين صبح ساعت 6 آمديم سر كار ولي ظهر دستور دادند كه چون مراجعه كننده مي آيد حداقل تا ساعت 14 بمانيد(براي برق هم از موتور برق استفاده مي كنيم كه صداي اداره برق در نيايد – همسايه ها هم كه مهم نيستند)
  دولت توان كنترل زير مجموعه هاي خود را ندارد فقط بار اين تصميمات بر دوش كارمندان هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام