کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

موافق تعطیل شدن ادارات دولتی در شرایط بحران نیستیم

انصاری: موافق تعطیلی ادارات دولتی در شرایط بحران نیستیم/ خسارت جبران‌ناپذیر عادی‌سازی کرونا

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه دورکاری کارمندان دولت زمانی امکان پذیر است که زیرساخت های آن فراهم باشد، گفت: درباره کاهش نیروی کار دستگاه‌های اجرایی در صورتی که شرایط شیوع کرونا مثل فروردین ماه بحرانی شود، تصمیم گیری خواهیم کرد.

شناسنامه قانون | ansari yasooj

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، جمشید انصاری بعد از ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی پیشگیری و مقابله با کرونای کردستان در سنندج اظهار داشت: بحران کرونا تجربه ای است و حساسیت به این ویروس با گذشت زمان عادی انگاشته شود.

وی خاطرنشان کرد: کادر درمان در این بزنگاه مهم به بهترین شیوه عمل و خوش درخشید و با عملکرد مناسب زمینه رضایتمندی مردم از مجموعه بهداشت و سلامت را فراهم کرد.

معاون رئیس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه اگر موضوع کرونا عادی سازی شود، خسارات جبران ناپذیری را در پی دارد، تصریح کرد: حفظ سلامت مردم در این شرایط قبل از هر دستگاه و سازمانی به نوع رفتار خود مردم بستگی دارد.

اگر موضوع کرونا عادی سازی شود، خسارات جبران ناپذیری را در پی دارد

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه کرونا بیماری ناشناخته است، مردم باید خود را ملزم به رعایت شدیدتری دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت بدانند و با این کار زمینه مقابله هوشمندانه با این ویروس را فراهم سازند.

انصاری افزود: متاسفانه در بیشتر استان‌های کشور به دلیل نادیده گرفتن توصیه های بهداشتی شاهد اوج گیری بیماری بودیم، کردستان با وجود پشت سر گذاشتن موج شدیدی از بیماری، وضعیت مناسب‌تری در مقایسه با متوسط کشوری دارد.

وی با تاکید براینکه  برخی تصمیمات پیرامون بیماری کرونا در چارچوب قانون قابل واگذاری به استان‌ها است، اذعان کرد: همه افراد جامعه باید خود را مقید به رعایت توصیه‌های بهداشتی بدانند و به مرور به زندگی با کرونا عادت کنند.

برخی تصمیمات پیرامون بیماری کرونا در چارچوب قانون قابل واگذاری به استان‌ها است

معاون رئیس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه کرد: از روز شنبه وضعیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور با الزامی کردن برخی مصوبات از جمله استفاده از ماسک بهتر خواهد شد.

انصاری افزود: تصمیم‌گیری در زمینه کرونا نباید منجر به تحمیل برخی اقدامات غیرقابل استفاده شود در اوایل شیوع این بیماری نقاهتگاه های زیادی در کشور ایجاد شد و در نهایت ۱۰ درصد ظرفیت آنها مورد استفاده قرار گفت.

انصاری تصریح کرد: تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌های استان در کمترین زمان باید انجام شود و در زمان اوج این بیماری ۳۰ درصد امکانات بخش آی سی یو در استان خالی باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه محدودیتی در قبال حمایت از این واحدهای صنعتی و اقتصادی وجود ندارد، افزود: مسوولان صنعت و اقتصاد استاندر ارزیابی و معرفی واحدهای متضرر از کرونا تنها به سهم اعلامی تسهیلات استانی اکتفا نکنند و با دست باز در این زمینه وارد عمل شوند.

معاون رئیس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار کرد: موافق تعطیل شدن ادارات دولتی در شرایط بحران نیستیم چراکه در شرایط بحرانی کارکنان دولت باید به درد مردم بخورند.

موافق تعطیل شدن ادارات دولتی در شرایط بحران نیستیم در شرایط بحرانی کارکنان دولت باید به درد مردم بخورند

انصاری تصریح کرد: ۴ هزار و ۷۰۰ خدمت توسط دولت به مردم ارائه می شود که باید در شرایط بحران مدیریت موثرتری در این زمینه صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه دورکاری کارمندان دولت زمانی امکان پذیر است که زیرساخت های آن فراهم باشد، افزود: ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار کارمند در کشور داریم که یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر آن کادر آموزشی هستند.

معاون رئیس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور خاطرنشان کرد: ۲۵۰ هزار نفر کارکنان شهرداری و ۴۵۰ هزار نفر کادر وزرات بهداشت و درمان کشور را تشکیل می دهند که بخشی از این نیروها از اوایل اسفند تعطیل و با دورکاری مشغول خدمت هستند.

به گفته وی، سهم دیگر بخش های اداری از کارمندان دولت۵۰۰ هزار نفر است، اگر شرایط به صورت بحرانی که فروردین شاهد آن بودیم دوباره به وجود آید، درباره کاهش نیروی کار دستگاه‌های اجرایی تصمیم گیری خواهیم کرد.

معاون رئیس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور از  آزادسازی سهام عدالت انتقاد کرد و گفت: این کار تنها برای کمک به ۶۰ درصد خانوارهای ایرانی در شرایط بحران تعطیلی کسب و کارها انجام گرفت تا با آزاداسازی و فروش سهام خود بتوانند زندگی خود را اداره کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام