کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

اعمال مدرک دوم فرهنگیان در بودجه ۱۴۰۰

اعمال مدرک دوم فرهنگیان در بودجه ۱۴۰۰ تکلیف قانونی می‌شود

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از اختصاص ردیف در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برای اعمال مدرک دوم فرهنگیان خبر داد.

به گزارش شناسنامه قانون، سیدمحمد مولوی، با اشاره به ایراد بار مالی شورای نگهبان به طرح مجلس در خصوص اعمال مدرک دوم فرهنگیان، اظهار کرد: بر همین مبنا طی نشستی که با رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس داشتیم، مقرر شد این موضوع در بودجه سال ۱۴۰۰ به صورت تکلیف قانونی قید شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رایزنی ما با دولت آغاز شده که دولت در لایحه بودجه این موضوع را بگنجاند و در تاریخ ۱۵ آذرماه که بودجه به مجلس تحویل می‌شود این مسئله نیز در قانون بودجه قید شده باشد.

وی ادامه داد: در صورت نبود چنین ردیف اعتباری در قانون بودجه، مجلس از طریق کمیسیون تلفیق نسبت به قید این تکلیف قانونی در قانون بودجه اقدام خواهد کرد.

بر اساس اظهارات نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس مجلس قصد داشت در الحاقیه‌ای به قانون بودجه سال ۹۹ مبلغ ۵۰ میلیارد تومان بابت اجرای مدارک تحصیلی فرهنگیان اختصاص دهد که این طرح با ایراد اصل ۷۵ قانون اساسی مواجه شد و بر همین مبنا تصمیم به اختصاص این ردیف در قانون بودجه ۱۴۰۰ شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام