کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

خبر تصویب افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۰ به صورت پلکانی شایعه است

افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارمندان به دلیل تورم و گرانی/تکذیب افزایش پلکانی حقوق کارکنان

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، تصویب افزایش حقوق کارمندان به صورت پلکانی را در مجلس و این کمیسیون قویا رد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهدی عیسی زاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 3 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با اشاره به در پیش بودن سالگرد شهادت سردار شهید سلیمانی ضمن تشکر از قدرشناسی مردم برای شرکت در تشییع باشکوه وی به موضوع پلکانی بودن حقوق در لایحه 1400 پرداخت و گفت: این موضوع قویاً رد می‌شود.

نماینده مردم میاندواب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مصوبه بند (ج) ماده (112) منطقه عملیاتی را برای تمامی دستگاه‌های اجرایی به تصویب رساندیم ولی در خصوص پلکانی بودن حقوق کارکنان نه در کمیسیون اجتماعی و نه در صحن چیزی مطرح نشد و به تصویب نیز نرسید.

وی ادامه داد: افزایش 25 درصدی حقوق کارکنان به دلیل تورم و گرانی ناشی در جامعه به تصویب رسیده است و من به عنوان خادم مردم در کمیسیون اجتماعی از طرف تمامی اعضا قویا موضوع افزایش پلکانی حقوق را رد می‌کنم.

رئیس کمیسیون اجتماعی ضمن تشکر از رئیس جمهور برای تدبیر صورت گرفته در خصوص احیای دریاچه ارومیه در ادامه تذکری به وزیر نیرو در خصوص آبرسانی به حوزه انتخابیه خود داد.

پیش از این نیز رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به خبر یکی از خبرگزاری‌ها در مورد افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارمندان به صورت پلکانی از سال آینده، گفت: این خبر شایعه است.

به گزارش شناسنامه قانون، مهدی عیسی‌زاده در صفحه توییتر خود، خبر افزایش ۲۵ درصدی پلکانی حقوق کارمندان ‌را شایعه دانست و نوشت: برخلاف برخی شایعات مطرح شده در برخی رسانه‌ها؛ اصلا موضوعی به نام ⁧‫افزایش پلکانی حقوق‌ها‬⁩ مطرح نشده و در کمیسیون اجتماعی چنین مصوبه‌ای نداشتیم.»

یکی از خبرگزاری ها روز شنبه در مطلبی نوشته بود که کمیسیون اجتماعی مجلس از مصوبه ای خبر داده است که بر اساس آن در سال آینده حقوق کارمندان به صورت پلکانی تا ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت. بر این مبنا مصوبه کمیسیون اجتماعی با مفاد لایحه بودجه دولت در خصوص افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان دولت تفاوت دارد.

مطلب مرتبط:

تصویب افزایش حقوق سال ۱۴۰۰ کارکنان دولت به صورت پلکانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام