کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

مطابق تفسیر بنیاد شهید، ایثارگران شرکتی مشمول تبدیل وضعیت استخدامی هستند

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، از تصویب استفساریه بند(و) ماده ۴۴ احکام قانون برنامه پنجم توسعه و بند(ذ) ماده ۸۷ احکام قانون برنامه ششم توسعه به عنوان اقدامات بزرگ این دوره از مجلس در حمایت از جامعه ایثارگران یاد کرد.

شناسنامه قانون | 2899157 562

شناسنامه قانون- سعید اوحدی در واکنش به گلایه جمعی از ایثارگران مبنی بر اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر دستگاه‌های اجرایی نسبت به اجرای مصوبات مجلس برای حمایت از این قشر بی‌توجه هستند، گفت: مصوبات مجلس شورای اسلامی که به تایید شورای نگهبان برسد از زمانی که وارد روزنامه رسمی شود قانون تلقی می‌شود و هر کسی بخواهد از آن تخطی کند قطعا مجرم شناخته می‌شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، ادامه داد: ما هیچ موردی در بنیاد شهید و امور ایثارگران نداریم که کسی از قانون تخطی کند چرا که قطعا جرم بوده و قابل پیگیری هم خواهد بود.

وی در مورد اجرای مصوبه اخیر مجلس پیرامون تبدیل وضعیت ایثارگران، تصریح کرد: مجلس یازدهم با تصویب استفساریه بند (و) ماده ۴۴ احکام قانون برنامه پنجم توسعه کار بزرگی را انجام داد که جامعه ایثارگران سال‌ها منتظر آن بودند.

اوحدی تاکید کرد: این استفساریه به تبدیل وضعیت همه قراردادی‌ها به رسمی تاکید داشت که شورای نگهبان هم آن را تایید کرد و در قالب قانون ابلاغ شد، مشاورانی از دیوان عدالت اداری روی این قانون نظر مشورتی دادند و اعلام کردند، بندی از آن که به قراردادهای شرکتی اشاره دارد مشمول این استفساریه قرار نمی‌گیرد و تفسیری هم که کردند این بود که در این قانون آمده تا پایان برنامه پنج ساله توسعه در صورتی که در آن زمان قراردادها تعریف نشده بود. اما بند(ذ) ماده ۸۷ احکام قانون برنامه ششم توسعه قراردادها را تعریف کرده و شرکتی‌ها را نیز در زمره آنها قرار داده و در ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران هم آمده است.

ببینید: نظر دیوان عدالت اداری در خصوص نحوه اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، یادآور شد: تفسیر بنیاد شهید و امور ایثارگران این است قانونی که مجلس شورای اسلامی تصویب کرده کاملا شفاف است و شرکتی‌ها را نیز شامل می شود، بنابراین در خصوص نظر مشورتی که دیوان داده و ابهامی را که پیرامون این استفساریه مطرح کرده است با نمایندگان مجلس مشورت کردیم و قرار شد مجددا مجلس روی موضوع شرکتی‌ها هم استفساریه بدهد تا این ابهام برطرف شود.

ببینید: طرح استفساریه رفع ابهامات تبدیل وضعیت ایثارگران شرکتی در مجلس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام