کتاب استخدامی اداری ها
وزارت راه و شهرسازی

ساماندهی و انسجام تشکیلاتی موسسات و واحدهای آموزشی وزارت راه و شهرسازی

ساماندهی و انسجام تشکیلاتی موسسات و واحدهای آموزشی وزارت راه و شهرسازی (مصوبه ۲۹۶۸۷/۲۰۰ مورخ ۱۹/۱۱/۱۳۹۰ شورای عالی اداری)

شورای عالی اداری در یکصد و پنجاه و سومین جلسه مورخ ۸/۹/۱۳۹۰ بنا به پیشنهاد مشترک وزارت راه و شهرسازی و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور، به منظور ساماندهی و ایجاد انسجام تشکیلاتی در مؤسسات و واحدهای آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت راه و شهرسازی تصویب نمود:

۱- در اجرای مفاد ماده ۱ مصوبه شماره ۵۷۲/۲۰۶ مورخ ۱۷/۱/۱۳۹۰ شورای عالی اداری، تمامی مراکز و مؤسسات آموزشی و پژوهشی مربوط به حوزه مسکن و شهرسازی ، در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ادغام و عنوان آن به ” مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی” تغییر می یابد.

۲- مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی فقط مجاز به برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت مهارتی و ضمن خدمت بوده و ادامه تحصیل دانشجویان فعلی تا زمان فارغ‌التحصیلی (حداکثر پایان سال ۱۳۹۳) با رعایت قوانین و مقررات مربوط بلامانع است.

۳- پژوهشکده حمل و نقل با تمامی وظایف، اختیارات، نیروی انسانی، اموال، امکانات و تجهیزات به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری -دانشگاه علم و صنعت ایران انتقال می‌یابد.

تبصره ۱- معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور ردیف بودجه این پژوهشکده را به اعتبارات دانشگاه مربوطه اضافه می‌نماید.

تبصره ۲- وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موظف است تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای تأمین نیازهای وزارت راه و شهرسازی در بخش‌های پژوهشی مربوط را طراحی و اجرا نماید.

۴- در راستای قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، وزارت راه و شهرسازی موظف است طی مدت یک سال نسبت به واگذاری شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) و مرکز آموزش هما با کلیه وظایف، نیروی انسانی، اموال، امکانات و تجهیزات از طریق ساز و کارهای قانونی به بخش غیردولتی اقدام نماید.

۵- آموزشکده علمی -کاربردی راه و ترابری (شهید تفویضی) و آموزشکده لوشان با تمامی وظایف، اختیارات، نیروی انسانی، اعتبارات، اموال، امکانات و تجهیزات در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادغام می‌شود تا نسبت به ارایه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز در بخش راه و مسکن اقدام نمایند. این مرکز مجاز به پذیرش دانشجو برای تحصیل در رشته‌های منجر به اخذ مدرک دانشگاهی نبوده و ادامه تحصیل دانشجویان فعلی تا زمان فارغ‌التحصیلی با رعایت قوانین و مقررات مربوط بلامانع است.

۶- مؤسسه قیر و آسفالت ایران با کلیه امکانات، اموال، تجهیزات، وظایف، اختیارات و نیروی انسانی در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادغام می‌شود.

۷- پژوهشکده اقلیم‌شناسی و مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی، با تمامی وظایف، اختیارات، نیروی انسانی، اعتبارات، اموال، امکانات و تجهیزات در پژوهشکده هواشناسی ادغام می‌شوند و نام آن به پژوهشکده هواشناسی و اقلیم‌شناسی تغییر می‌یابد.

تبصره- این پژوهشکده وابسته به سازمان هواشناسی کشور فعالیت خواهد نمود.

۸- وزارت راه و شهرسازی موظف است در اجرای این مصوبه، ضمن کاهش ۵۰ درصد از نیروی انسانی، نسبت به آزادسازی و فروش ۵۰ درصد امکانات، اموال و تجهیزات پژوهشکده‌ها، مراکز و مؤسسات ادغام‌شده برابر مقررات اقدام نموده، درآمد حاصل از آن را صرف توسعه و تجهیز مأموریت‌ها و وظایف محوله نماید.

۹- وزارت راه و شهرسازی موظف است اهداف، شرح وظایف، ساختار سازمانی، تشکیلات تفصیلی و مأموریت‌های مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و پژوهشکده هواشناسی را متناسب با اساسنامه مراکز و مؤسسات آموزشی و پژوهشی ادغام‌شده طی مدت ۲ ماه تهیه و برای تأیید به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور ارایه نماید.

۱۰- وزرای راه و شهرسازی و علوم، تحقیقات و فناوری مسئول حُسن اجرای این مصوبه بوده و دبیرخانه شورای عالی اداری، گزارش نحوه اجرای آن را به شورا ارایه می‌نماید.

رییس‌جمهور و رییس شورای عالی اداری ـ محمود احمدی‌نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام