کتاب استخدامی اداری ها
قوانین و بخشنامه‌های تأمین اجتماعی

اصلاحیه میزان افزایش حقوق مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۱

اصلاحیه میزان افزایش حقوق مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۱ (بخشنامه شماره ۱/۷۹ مستمری‌ها) (ابلاغی ۶۸۱۳/۱۴۰۱/۱۰۰۰ مورخ ۱۴/۰۶/۱۴۰۱ سازمان تأمین اجتماعی)

معاون محترم….

مدیر کل محترم…

مدیر کل محترم تأمین اجتماعی استان….

احتراماً؛ در اجرای مواد (۹۶) و (۱۱۱) قانون تأمین اجتماعی و با ملغی‌الاثر شدن مصوبه شماره ۴۲۳۲۹/ت۵۹۸۲۵هـ مورخ ۱۸/۰۳/۱۴۰۱ هیأت محترم وزیران، وفق مصوبه مورد توافق وزرای محترم عضو هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی پیوست نامه شماره ۱۲۹۶۹۰ مورخ ۰۷/۰۶/۱۴۰۱ در خصوص میزان افزایش مستمری قابل پرداخت از ابتدای سال ۱۴۰۱، بندهای (الف) و (هـ) بخشنامه شماره (۷۹) مستمری‌ها به شماره ۳۷۴۵/۱۴۰۱/۱۰۰۰ مورخ ۲۸/۰۳/۱۴۰۱، به شرح ذیل اصلاح می‌گردد:

الف) میزان افزایش مستمری (موضوع ماده (۹۶) قانون تأمین اجتماعی)

از تاریخ ۰۱/۰۱/۱۴۰۱ کلیه مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان مشمول قانون تأمین اجتماعی که تا پایان سال ۱۴۰۰ برقرار شده است، به ترتیب برای دریافت‌کنندگان حداقل مستمری (مبلغ ۲۶.۵۵۴.۹۵۰ ریال) و کمتر از آن، به میزان ۵۷.۴% (پنجاه و هفت و چهار دهم درصد) و برای سایر سطوح بالاتر از حداقل مستمری به میزان ۳۸% (سی و هشت درصد) به‌علاوه مبلغ ثابت ۵.۱۵۱.۶۶۰ (پنج میلیون و یکصد و پنجاه و یک هزار و ششصد و شصت) ریال مستمری آنان در پایان اسفندماه سال ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد به نحوی که مجموع دریافتی ایشان (بدون احتساب مبلغ کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد) از مبلغ ۵۵.۸۰۰.۰۰۰ (پنجاه و پنج میلیون و هشتصد هزار) ریال کمتر نباشد. مبلغ مذکور در خصوص مشمولین بندهای (۱-۲) الی (۵-۲) بخشنامه شماره (۷۹) مستمری‌ها مطابق بند (ج) آن و به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه خواهد بود.

هـ) لیست‌های پرداخت و صدور احکام افزایش مستمری

۱- کلیه شعب موظفند پس از اجرای نرم‌افزار مربوطه در سامانه متمرکز مستمری، نسبت به محاسبه لیست تفاوت افزایش مستمری ماه‌های فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد اقدام نمایند.

۲- احکام افزایش مستمری در زمان انتقال پرونده‌های مستمری به سایر شعب می‌بایست پس از حصول اطمینان از صحت آن، از سامانه متمرکز مستمری اخذ و پس از تأیید مسؤولین ذی‌ربط در پرونده الکترونیک مستمری‌بگیر بارگذاری گردد.

۳- به منظور اطلاع مستمری‌بگیران گرامی، احکام افزایش مستمری از طریق سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی es.tamin.ir در اختیار این عزیزان قرار خواهد گرفت.

مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات با توجه به مفاد این بخشنامه، نظارت بر نصب نرم افزار مربوطه در سامانه متمرکز مستمری و امکان نمایش احکام را برعهده دارد.

مسؤول حسن اجرای این بخشنامه مدیران کل، معاونین تعهدات بیمه‌ای و پشتیبانی و توسعه مدیریت، رؤسای ادارات مستمری‌ها، نظارت بر کنترل مصارف و امور کارگزاری‌های رسمی، آمار و فناوری اطلاعات، امور مالی، منابع انسانی و ادارات کل استان‌ها و مسؤولین ذی‌ربط در واحدهای اجرایی خواهند بود.

میرهاشم موسوی- مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی

مشاهده فایل ابلاغی بخشنامه

8 دیدگاه

  1. من با 30سال تمام سابقه بیمه با حقوق پایه در خرداد 1401 بازنشسته شدم حقوق دریافتی من حدود 4/800/000 است پس قانون حداقل حقوق بازنشسته تامین اجتماعی که دستور رییس جمهور و رییس تامین اجتماعی است کی عمل میشود بعد از مردن من

  2. افزایش ۲۸ درصد می‌باید روی سایر مزایا هم اعمال میشد، ولی اعمال نگردیده، و این جزعی از حقوق کارگر بازنشسته است که می‌باید اعمال گردد، ولی متاسفانه اکثر کارگران بازنشسته که اطلاعی از قانون ندارد، و آنها هم که میدانند تا کنون اهمیتی نداده اند

  3. با سلام تخش عظیمی از پرسنل کادر درمان از بیمه سازمان بازنشستگی کشوری استفاده می نمایند که این قانون مشمول آنها نمی گردد.لطفا در خصوص این عزیزان کاری انجام دهید.

  4. ۲۵درصد همسان سازی و افزایش سایر مزایا ازجمله عائله مندی،هزینه معیشت و…بمیزان ۳۸درصد معمولا این افزایش ها از ابتدای محاسبه افزایش سالیانه صورت میگیرد ،نمیدانم اطلاعات کسانیکه این افزایشها ا محاسبه میکننددرچه حدیست این اشتباه عمدی ست یا سهوی؟؟؟؟؟!!!!

  5. افزایش حقوقها 38درصد انجام شده ولی مبلغ فوق فقط بر روی پایه حقوقها اعمال شده و سایر مزایا به اندازه قبلی که ده درصد اضافه شده بود مانده میبایست 38درصد بر روی کل دریافتی اعمال می‌شد نمیدانم سازمان چرا اینقدر اشتباه عمدی میکند اینم یک یک قانون گریزی دیگر

  6. باعرض سلام وادب خدمت همه عزیزان. من امروز درسایت تامین اجتماعی فیش حقوقم را دیدم. ولی درآن حق اولاد را برایم قید نشده بود. در ضمن نتوانستم حکم خودم رامشاهده کنم. باتشکر از همه زاحمات شما سروران گرامی.

    1. اصلاحیه۲۵درصدهمسانسازی که بایدروی حقوق ثابت اضافه بعدمصوبه روی تمام آیتم هاانجام نشده وما۲۵درصدمعوقه همسانسازی راخواستاریم که جزدیون مااست

  7. وقتی دولت استباه خودراقبول کرده پس باید خسارت وارده دراین پنج ماه راتقبل کند.وپرداخت نماید.دولت باید باعملکرد خود راستگوئی راثابت کند.واین مطالبه بازنشستگان به حق است.باید عدالت اجراء شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام