کتاب استخدامی اداری ها
قوانین و بخشنامه‌های تأمین اجتماعی

دستمزد مقطوع مبنای کسر حق بیمه مشاغل صنوف در سال ۱۴۰۳

دستمزد مقطوع مبنای کسر حق بیمه مشاغل صنوف در سال ۱۴۰۳

شناسنامه قانون- سازمان تأمین‌اجتماعی دستمزد مقطوع مبنای کسر حق بیمه مشاغل مشمول ماده ۳۵ قانون تأمین‌اجتماعی در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

به گزارش شناسنامه قانون، دستمزد مقطوع که تنها در مورد برخی از مشاغل صنفی موضوعیت دارد، دستمزدی است که کارفرما ملزم به رعایت آن در زمینه محاسبه و پرداخت حق بیمه کارگران است و مجاز به پرداخت حق بیمه برمبنای دستمزدی کمتر از دستمزد مقطوع اعلام شده برای هر سال نیست.

دستمزد مقطوع مبنای کسر حق بیمه مشاغل صنوف در سال ۱۴۰۳

دستمزد مقطوع تعیین شده از طرف این سازمان، به استناد مفاد ماده ۳۵ قانون تأمین‌اجتماعی و منطبق بر ضوابط قانونی از جمله تصویب‌نامه شورایعالی کار درخصوص تغییر حداقل دستمزد روزانه و سایر سطوح دستمزدی و حداقل مزایای پرداختی به کارگران مشمول قانون کار، هر سال تعیین می‌شود و کارفرمایان مکلفند برمبنای دستمزد تعیین شده نسبت به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه بیمه‌شدگان کارگاه اقدام کنند.

همچنین، فهرست دستمزد مقطوع مشاغل صنوف در دو جدول شامل ۳۲۲ نوع فعالیت از جمله مشاغلی چون مشاغل مرتبط با هتل‌ها و مهمان‌سراها، نجاری، انواع نانوایی، نقاشی ساختمان، موسسات نشر و فروش کتاب، موسسات بارکشی شهری و بسته‌بندی اثاثیه، موسسات تاکسی تلفنی، فروشگاه‌های لباس و پوشاک و … و به‌طور جداگانه برای هر یک از رشته‌های شغلی این مشاغل به تفکیک شهرهای با جمعیت کمتر از ۵۰۰ هزار نفر و شهرهای با جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر از سوی سازمان تأمین‌اجتماعی منتشر شده است.

برای مشاهده و دانلود فایل دستمزد مقطوع مبنای کسر حق بیمه مشاغل صنوف در سال ۱۴۰۳ و فهرست مشاغل مشمول دستمزد مقطوع، از لینک‌های زیر استفاده کنید:

مشاهده بخشنامه “دستمزد مبنای کسر حق بیمه سال 1403” جدید

دریافت فایل PDF دستمزد مقطوع روزانه مبنای کسر حق بیمه سال 1403 جدید

دریافت فایل PDF راهنمای فعالیت های دارای دستمزد مقطوع سال 1403 جدید

دانلود فایل ابلاغی و پیوست‌ها در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام