کتاب استخدامی اداری ها
قوانین و بخشنامه‌های تأمین اجتماعی

مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۳

مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ (تصویب‌نامه شماره ۲۴۲۴۴۸/ت۶۲۵۶۸ مورخ ۱۶/۰۲/۱۴۰۳ هیئت وزیران)

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

هیئت وزیران در جلسه ۱۲/۲/۱۴۰۳ به پیشنهاد شماره ۱۷۸۴۷ مورخ ۸/۲/۱۴۰۳ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد ماده (۹۶۹ قانون تأمین اجتماعی مصوب ۱۳۵۴ تصویب کرد:

۱- از تاریخ ۱/۱/۱۴۰۳ کلیه مستمری‌های بازنشستگی، از کارافتادگی و مجموع مستمری‌های بازماندگان قانون تأمین اجتماعی که تا پایان سال ۱۴۰۲ برقرار شده است، برای دریافت‌کنندگان حداقل مستمری موضوع مواد (۹۶) و (۱۱۱) قانون تأمین اجتماعی مصوب ۱۳۵۴ به میزان سی و پنج درصد (۳۵%) افزایش می‌یابد به نحوی که مجموع دریافتی مستمری‌بگیران با احتساب افزایش مذکور و کمک هزینه‌های جنبی (عائله‌مندی، اولاد، تأمین معیشت و مسکن) کمتر از یکصد میلیون و نهصد و شصت و یک‌هزار و پانصد و شصت (۱۰۰.۹۶۱.۵۶۰) ریال نباشد. همچنین مستمری مشمولین از کارافتادگی جزئی و سایر افرادی که مستمری آنان به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده به میزان سی و پنج درصد (۳۵%) افزایش یافته و به نسبت از مزایای جنبی مذکور برخوردار خواهند شد. مستمری دریافت‌کنندگان بالاتر از حداقل به میزان بیست و دو درصد (۲۲%) مستمری آنان در پایان اسفندماه ۱۴۰۲ به علاوه مبلغ ثابت شش میلیون و نهصد هزار و هفتصد و هشتاد (۶.۹۰۰.۷۸۰) ریال افزایش می‌یابد.

۲- کمک هزینه عائله مندی و اولاد کلیه مستمری بگیران واجد شرایط، همانند بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی وفق بند (۴) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری افزایش می‌یابد.

محمد مخبر- معاون اول رییس‌جمهور

تصویر مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۳:

مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین
مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی
شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

1 دیدگاه

 1. با سلام
  احتراما، از آنجائیکه تعداد پرسنل و کارکنان بخش‌های مختلف مدیریت کشور از نهاد ریاست جمهوری گرفته تا وزارتخانه ها و ادارات کل تابعه ،و الی آخر از …. جملگی اضافات دارند
  وحقوقهای بالایی دریافت می‌دارند
  هیچ مقام اجرایی کشور از وضع و اوضاع کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی با خبر نیستند
  سالهاست این افراد نا کارآمد در مسند قدرت اجرایی کشور مشغولند
  و فقط حق و حقوق خودشان و اطرافیان را به نحو احسن افزایش می‌دهند، جناب آقای مخبر شما با این اعداد از حقوقها چند روز میتوانید زندگیتان را راه ببرید ؟
  در خاتمه مقصر اصلی اینها نیستند
  کشور ما ” ناظر و نظارت ” کننده بر قوانین اسلامی ندارد والسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام