کتاب استخدامی اداری ها
مجموعه طرح‌ها و لوایح

لایحه برنامه هفتم توسعه (۱۴۰۲-۱۴۰۶)

لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران+ متن کامل لایحه

شناسنامه قانون- با حضور رییس جمهور، لایحه قانون برنامه پنج‌ساله هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران تقدیم مجلس شد.

دانلود فایل لایحه برنامه هفتم توسعه

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

12 دیدگاه

 1. این قانون بی‌رحمانه فقط ظلم به کسانی هست که بین ۲۵ تا ۳۰ سال سابقه دارند خداوند به همه کسانی که به مردم از هر طریقی ظلم می کنند و حق الناس را در نظر نمی گیرند مورد بخشایش خود قرار نده .

 2. در بند “ر” ماده 29 لایحه مقرر شده چنانچه کارمند یا کارگری بخواهد از قوانین بازنشستگی پیش از موعد استفاده کند به ازای هر سال کمتر از 30 سال بیمه پردازی، معادل 2 سال از سنوات مبنای محاسبه اولین حقوق یا مستمری بازنشستگی کسر میگردد.
  از اونجاییکه در قانون خدمات کشوری و قوانین تامین اجتماعی، بازنشستگی با سابقه خدمت کمتر از 30 سال بیشتر برای زنان مصداق دارد، تصویب این بند به این معنی است که اگر یک کارمند یا کارگر زن 50 ساله با 25 سال سابقه بخواهد بازنشسته شود، 10 سال ( 5 تا 2 سال) از سنوات خدمت او کم میکنند و 15 روز حقوق بازنشستگی به او میدهند! یعنی 10 روز از حقوق حقه کسی که 25 سال کار کرده را نمیدهند!! و عجیب اینکه با این قانون اگر کسی بخواد با 20 سال سابقه بازنشسته بشه 20 سال از سنواتش کم میشه و هیچ مستمری بهش داده نمیشه!!!
  واقعا توسعه کشور در گرو ظلم به کارگران و کارمندان هستش؟ نه به اینکه تا دیروز به بازنشستگان پیش از موعد سنوات ارفاقی میدادند نه به اینکه حقوق سالهایی که کارمند کار کرده را هم نمیخواهند بدهند!

 3. نسل سوخته دهه 50 که باید تمام بدبیاری ها را تجربه کند ، با شنیدن این خبر انگیزه ای برای کار برایم نمانده و نمی دانم تا شهریور سال آینده که قرار است بازنشسته شوم چظور دوام بیارم ، خیر نبینی دولت

 4. با این وضعیت افزایش سن و سابقه بازنشستگی در این برنامه باید گفت صد رحمت به نظام های سرمایه داری مثل فرانسه و…. لااقل اون کشورها اگر دست به این اصلاحات زدند امکانات رفاهی و دارویی و حمل و نقل عمومی و … بالایی دارند نه مثل ما که حقوق بگیر باید کل حقوق خود را برای اجاره مسکن بپردازد،عجب صبری حقوق بگیران ایران دارند!

 5. واقعا این برام سواله که واقعا در این حد مگه میشه آیا من و امسال من سرکاریم پس طرح یکسانسازی و حذف شرکت‌ها چی شد ؟ اصلا قرار هست اتفاقی بیوفته ؟ لطفا اگه کاری در توانتان نیست که به سرانجام برسانید حداقل با قول‌های پوچ این همه انسان رو امیدوار نکنید درست نیست

 6. متاسفانه کم کاری دولت های قبل در خصوص بازنشستگی زودتر از موعد بسیاری از کارکنان که با ۲۰ الی ۲۵ سال نیرو را بازنشسته می کردن و اینکار را جز بیلان کاری خود می دانستند الان گریبانگیر ما کارکنان شده که لحظه آخری پس از سی سال مجبوریم علیرغم میل باطنی خدمت کنیم

  1. دقیقا همین طوره.کارمندایی با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شدند که بعدا حتی پشیمان شدند ولی شما فکر کن منی که قرار بود یک سال دیگه بازنشسته بشم باید ۲ و نیم سال کار کنم.این ظلم مضاعف هست?????

   1. از کجا معلوم 2 سال و نیم دیگه باید کار کنید!حداقل سن را برای بازنشستگی خانم ها 53 سال در نسخه نهایی اعلام کردند یعنی اگر شما سال آینده سال آخر خدمتت باشه و سن شما کمتر از 53 باشه باید ادامه خدمت بدهی تا به 53 سال برسی و برای آقایان 56 سال است

    1. به ازای هرسال تا سن ۵۳ برای زنان و۵۶ برای مردان ،۴ ماه به سنوات اضافه میشه نه این که تا سن ۵۳ یا ۵۶ به خدمت ادامه دهید‌هرچند که در هردو حالش ظلم به کارکنان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام