کتاب استخدامی اداری ها
مقررات حقوق و دستمزد

افزایش 50 درصدی حقوق و مزایای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از پیگیری موضوع اعمال افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کتابداران خبر داد.

نهاد کتابخانه‌های عمومی مکلف به اعمال افزایش 50 درصدی فصل دهم برای کتابداران است

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه از روزهای پایانی مجلس دهم تاکنون شکایات متعددی از سوی کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی برای پیگیری افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری دریافت گردیده، به تشریح پیگیری های صورت گرفته در خصوص افزایش حقوق کتابداران پرداخت.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی گفت: کتاب همواره یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب بوده است و به تعبیر معظم له «نفس کتابداری، یک کار انسانى فرهنگی برجسته‌ای است»؛ از این جهت معتقد هستم کتابداران کتابخانه های عمومی پاشنه آشیل خدمات کتابخانه ای و فرهنگی هستند و به واسطه ارتباط با اقشار مختلف مردم تاثیرگذاری به سزایی در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و سایر حوزه ها دارند، بنابراین معیشت کتابداران باید مورد توجه جدی متولیان امر قرار گیرد.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: در روزهای پایانی مجلس دهم تاکنون پیام ها و درخواست های زیادی از سوی کتابداران سراسرکشور در خصوص افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم برای کتابداران دریافت گردیده است، و در همین رابطه هم به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چندین تذکر کتبی داده شد و هم در مجلس دهم در این خصوص از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح سوال گردید.

پژمانفر ادامه داد: در مجلس یازدهم نیز پس از دریافت شکایات متعدد در کمیسیون اصل 90 اقداماتی را شروع کردیم و براساس بررسی های به عمل آمده نشان می دهد نهاد کتابخانه های عمومی از محل نیم درصد، برداشت ماده 64 و کمک های دولتی، منابع لازم برای افزایش 50 درصدی حقوق کتابداران را دارد. لذا هرچه سریعتر باید این افزایش که حق مسلم کتابداران است صورت پذیرد.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مکاتباتی برای روشن شدن درآمدهای اختصاصی نهاد کتابخانه های عمومی و نحوه هزینه کرد آن و برخی موضوعات مرتبط دیگر با این نهاد به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارسال شده و در انتظار پاسخ مناسب از سوی آنها هستیم، تصریح کرد: در صورت عدم افزایش حقوق کتابداران و عدم ارائه پاسخ قانع کننده و عدم رفع ابهامات کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی و سایر نمایندگان مجلس درباره عملکرد نهاد کتابخانه های عمومی در بخش های مختلف؛ اقدامات لازم بعدی انجام خواهد شد.البته در جلسه آتی مجلس نیز دراین خصوص تذکر کتبی دیگری به وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی خواهم داد.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی گفت: کتابداران عزیز مطمئن باشند پیگیری بهبود وضعیت معیشت کتابداران را تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد و نهاد کتابخانه های عمومی را مکلف خواهیم کرد، تا قبل از پایان سال 1399، افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت کشوری را برای کتابداران اعمال کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام