کتاب استخدامی اداری ها
بودجه 97

آيين نامه اجرايي بند (هـ) تبصره 4 ماده واحده قانون بودجه سال 97

آيين نامه اجرايي بند (هـ) تبصره 4 ماده واحده قانون بودجه سال 97 كل كشور (تصویبنامه شماره 27983/ت55243هـ مورخ 7/3/1397 هیئت وزیران)

وزارت امور اقتصادی و دارایی- وزارت جهادکشاورزی

وزارت نیرو- سازمان برنامه و بودجه کشور

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

هيئت وزيران در جلسه ۱۳۹۷/۳/۲ به پیشنهاد شماره ۱۸۱۰۴۳۸ مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آیین‌­نامه اجرایی بند (هـ) تبصره (۴) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور را به شرح زیر تصویب کرد:

آيين‌نامه اجرایی بند (هـ) تبصره (۴) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ كل كشور

ماده ۱- مبلغ سیصد و پنجاه میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۳۵۰) دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات با نرخ سود متعارف نظام‌نامه آن صندوق در چارچوب برنامه عملیاتی مورد تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور در سال ۱۳۹۷ از طریق بانک کشاورزی برای تکمیل طرح انتقال آب کشاورزی با لوله در سطح (۴۶) هزار هکتار اراضی سیستان در چارچوب موافقتنامه ذی‌ربط با نظر سازمان برنامه و بودجه کشور و تضمین این سازمان به تأمین منابع لازم برای اتمام پروژه مربوط در حوزه وزارت جهادکشاورزی، به وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و نیرو اختصاص می‌یابد.

ماده ۲- اصل و سود تسهیلات دریافتی موضوع ماده (۱) در لوایح بودجه سنواتی کل کشور  (۱۳۹۸-۱۴۰۳) پیش‌بینی و بازپرداخت خواهد شد.

ماده ۳- با اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور به صندوق توسعه ملی و حسب درخواست صندوق توسعه ملی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، معادل کل مبلغ مذکور در بند (هـ) تبصره (۴) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مسدود خواهد شد. سازمان برنامه و بودجه کشور پس از دریافت گزارش پیشرفت کار از دستگاه اجرایی، نسبت به اعلام به صندوق توسعه ملی برای واریز مرحله‌­ای تسهیلات مذکور از طریق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام می‌نمایند.

ماده ۴- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پس از اعلام صندوق توسعه ملی، نسبت به تبدیل ارز به ریال اقدام و معادل ریالی آن را به حساب ذی‌ربط در بانک کشاورزی واریز خواهد کرد.

ماده ۵- وزارتخانه­های جهاد کشاورزی و نیرو و بانک عامل مکلفند در مقاطع زمانی ماهانه  گزارش‌های عملکرد این آیین‌نامه را به سازمان برنامه و بودجه کشور ارایه نمایند.

ماده ۶- به منظور کنترل حین اجرا، دستگاه‌ اجرایی مربوط مکلف است در قالب سامانه الکترونیکی ایجاد شده توسط بانک کشاورزی، گزارش‌های لازم را مطابق با چارچوب مورد نظر  سازمان برنامه و بودجه کشور ارایه نماید.

ماده ۷- در اجرای این تصویب نامه رعایت بند (ز) تبصره (۴) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور و سایر قوانین و مقررات مربوط الزامی است.

ماده ۸- صندوق توسعه ملی گزارش اجرای این تصویب­نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه  به وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال می‌نماید.

اسحاق جهانگیری- معاون اول رييس­‌جمهور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام