کتاب استخدامی اداری ها
بودجه ۱۴۰۲

اصلاح ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور

اصلاح ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور (تصویب‌نامه شماره ۶۴۴۴۹/ت۶۱۴۵۸هـ مورخ ۴/۱۲/ ۱۴:۲ هیئت وزیران)

هیئت وزیران در جلسه ۱۴۰۲/۴/۷ به پیشنهاد شماره ۵۱۵۹۴/۵۶۹۸۳ مورخ ۱۴۰۲/۴/۴ معاونت حقوقی رییس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد.

اصلاح ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور

ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور موضوع تصویب نامه شماره ۴۲۰۰۹/ت۶۱۲۶۶هـ مورخ ۱۴۰۲/۳/۱۰ به شرح زیر اصلاح می‌شود:

۱- در بند (۲) ماده (۴) پیش از عبارت «وزارت امور خارجه عبارت درسته سیاسی و سایر رسته های مرتبط» الحاق می‌شود.

۲- ماده (۱۸) به شرح زیر اصلاح میشود:

ماده ۱۸- خرید هرگونه خودروی سواری خارجی ممنوع است خرید خودروی سواری یا وانت داخلی توسط دستگاههای اجرایی حداکثر به تعداد خروج خودروهای سواری وانت با سازوکار کمیسیون موضوع ماده (۲) لایحه قانونی نحوه استفاده از اتومبیلهای دولتی و فروش اتومبیلهای زاید مصوب ۱۳۵۸ و با رعایت مقررات و در سقف اعتبار مصوب مربوط، مجاز خواهد بود.

تبصره – اداراتی که به موجب تغییر در تقسیمات کشوری ایجاد و یا ارتقاء سطح می یابند و همچنین خرید خودروی وانت جهت راه اندازی کتابخانه‌های سیار توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از شمول شرط خروج خودرو مستثنی میباشند. سایر موارد مستثنی از شرط خروج خودرو با تصویب هیئت وزیران تعیین می شود.»

۳- ماده (۲۰) به شرح زیر اصلاح می‌شود.

الف- در بند (۱) عبارت تا سازمان نسبت به تخصیص آن از محل اعتبار دستگاه اجرایی دارای بودجه عمومی به عبارت تا با رعایت ماده (۳۰) قانون برنامه و بودجه کشور مصوب ۱۳۵۱ نسبت به تخصیص آن از محل اعتبار دستگاه اجرایی دارای بودجه عمومی اقدام شده اصلاح می‌شود.

ب- در بند (۲) پس از عبارت با اعلام سازمان، عبارت «و با رعایت ماده (۷۶) قانون محاسبات عمومی کشور مصوب ۱۳۶۶» الحاق می‌شود.

پ- در انتهای بند (۳) عبارت و خزانه داری کل کشور مجاز است با رعایت ماده (۲۴) قانون محاسبات عمومی کشور و تبصره آن در صورت عدم دریافت تخصیص تا موعد مقرر اعلامی توسط خزانه داری کل کشور نسبت به تأمین و پرداخت مبالغ مربوط در قالب تنخواه گردان حسابداری اقدام و در مراحل بعدی تخصیص تسویه گردد. حذف میشود.

۴ شماره ماده (۴۰) به (۴۱) اصلاح و متن زیر به عنوان ماده (۴۰) الحاق می شود:

«ماده ۴۰- نحوه هزینه کرد منابع موضوع بند (ز) تبصره (۷) قانون بر اساس دستورالعملی است که به صورت مشترک توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت اطلاعات تهیه و ابلاغ می‌شود.»

محمد مخبر- معاون اول رییس جمهور

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام