کتاب استخدامی اداری ها
قوانین و مقررات مالیاتی

فهرست موضوع بند ۱۷ ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده (مصوبه ۲۳۵۳۷۱/ت۴۱۹۵۸ مورخ ۱۴/۱۲/۱۳۸۷ هیأت وزیران)

هیئت وزیران در جلسه مورخ۲۸/۱۱/۸۷ بنا به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی- وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و به استناد بند (۱۷) ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده- مصوب ۱۳۸۷- تصویب نمود:

۱- فهرست اقلام با مصارف صرفاً دفاعی ( نظامی و انتظامی) و امنیتی به شرح جدول پیوست که تایید شده به مهرپیوست تصویبنامه هیئت وزیران است، تعیین میشود.

۲- اقلام فهرست یاد شده تا زمانی که صرفاً مصارف دفاعی ( نظامی و انتظامی) و امنیتی داشته باشند و توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و از محل بودجه دفاعی و امنیتی کشور برای نیروهای مسلح اعم ازنظامی، انتظامی و امنیتی وارد و یا از داخل خریداری میشود، مشمول مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات برارزش افزوده نمیگردند.

۳- برای خودروهای مهندسی و راه سازی در ردیف ( ۱۵ ) و تجهیزات زمینی شامل کامیونهای سوخت رسان، برفروب، آتشنشانی فرودگاهی، ژنراتور (ردیف ۲۰ ) وارداتی یا خریداری شده از داخل کشور ارائه مصوبه ستاد کلنیروهای مسلح با ذکر تعداد آن ضرورت دارد.

۴- موارد اختلاف در کارگروهی با حضور نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برطرف خواهد شد.

جدول پیوست

۱- پدافند هوایی/ انواع توپهای ضدهوایی راداری و بدون رادار، سامانههای پدافند موشکی و رادارهای زمینی قطعات و مواد اولیه مربوط.

۲- هواپیماهای جنگنده و شناسایی /انواع هواپیماهای جنگنده و شناسایی و بدون سرنشین، روغن، لاستیک و قطعات و مواداولیه مربوط.

۳- هواپیماهای ترابری و پشتیبانی/ انواع هواپیماهای ترابری تاکتیکی، پشتیبانی و آموزشی و بدون سرنشین، روغن ولاستیک، قطعات و مواد اولیه مربوط.

۴- بالگرد /بالگردهای هجومی، تاکتیکی و پشتیبانی و بدون سرنشین و قطعات و مواد اولیه مربوط.

۵- موشک /انواع موشک های زمین به زمین، زمین به هوا، هوا به زمین، هوا به هوا ، سطح به سطحو قطعات و مواد اولیه مربوط.

۶ -زرهی مکانیزه/ انواع تانک، نفربر و خودروهای شنیدار، خودرومین کوب و قطعات و مواد اولیه مربوط.

۷- ضد زره /سلاحهای مستقیم زن، انواع موشک اندازها و موشکهای ضد زره و قطعات و مواد اولیه مربوط.

۸- توپخانه و ادوات /تجهیزات منحنی زن توپخانهای، خمپاره اندازها و خمپارهها و قطعات و مواد اولیه مربوط.

۹- پیاده و انفرادی /سلاحهای سبک و نیمه سنگین انفرادی و تجهیزات انفرادی ( چترنجات، باتوم، سپر وتجهیزات ضد شورش، کلاه و جلیقه ضد گلوله، پوتین ضد مین) توراستتار، بمبیاب،مینیاب و مواد اولیه و قطعات مربوط.

۱۰- تجهیزات پدافند/ شیمیایی، میکروبی وهستهای انواع ماسک، فیلتر، لباسهای محافظ، انواع سیستمهای شناسایی و تجهیزات و داروهای رفع آلودگی و واکنشها و لوازم آزمایشگاهی و قطعات مربوط به تجهیزات پدافندشیمیایی، میکروبی و هستهای و مواد اولیه مربوط.

۱۱- شناوری/ ناو، ناوچه، قایق تندرو و انواع قایق پاروئی، شناورهای پشتیبانی و یدککش با کاربردصرفاً نظامی و قطعات و مواد اولیه مربوط.

۱۲-زیرسطحی/ زیرسطحیهای سنگین، نیمه سنگین، و سبک ( تر و خشک) و قطعات و مواد اولیه مربوط.

۱۳- تجهیزات دفاع ساحلی/ موشکها، و توپخانههای ساحل به دریا، هوا به دریا، دریا به هوا، دریا به ساحل.

۱۴- تجهیزات ساحلی /تجهیزات بندری، داکهای تعمیراتی ثابت و شناور و پلهای متحرک صرفا نظامی.

۱۵- تحرک و ترابری /خودروهای مهندسی و راهسازی ، انواع خودروهای تاکتیکی چرخ دار و شنی دار سبک ،سنگین ، تانک بر، توپ کش( به استثنای سواری و وانت) و قطعات خودروهای تاکتیکی و قطعات تولید موتور سیکلت خاص نظامی. skd به صورت

۱۶- تجهیزات اطلاعات/ دستگاههای شنود، دوربینهای دید در شب و روز و قطعات مربوط.

۱۷- مهمات/ انواع مهمات سلاحهای سبک و نیمه سنگین و سنگین توپخانهای و زرهی، موادشیمیایی ، مواد منفجره با مصرف نظامی و مواد اولیه مربوط.

۱۸- تجهیزات آموزشی شبیه ساز/ وسایل پرنده، زرهی، توپخانه و موشکی و انواع وسایل کمک آموزشی نظامی ومواد اولیه مربوط.

۱۹- تجهیزات مخابراتی و الکترونیک /مراکز تلفن صحرایی، بیسیمهای تاکتیکی و شهری ترمینالهای ماهوارهای، رادیو، راداربرای شبیهسازها و مراکز فرماندهی و کنترل ن.م MINI,MAIN ماهوارهای، رایانه های ۰ تا ۴۰ / دوربینهای دید در روز و در شب و حرارتی گیرندههای باند وسیع از ۱گیگاهرتز، سلاحهای الکترومغناطیسی و لیزری و صوتی، انواع لامپهای ماکروویو برای رادارها و فرستندههای پرقدرت، انواع قطعات لیزری و الکترونیکی برای ساخت وسایل ارتباطی و الکترونیکی انواع آنتنها و تراندیوسرها و سنسورهای مختلف و مواد اولیه مربوط.

۲۰- تجهیزات فرودگاهی /تجهیزات زمینی شامل کامیونهای سوخت رسان، برفروب، آتشنشانی فرودگاهی ،تجهیزات ناوبری و فرودگاههای نظامی. (APU) ژنراتور

۲۱- تجهیزات نقشه و ماهواره/ انواع تجهیزات و ابزارهای مربوط به نقشهبرداری و عکسبرداری هوایی و زمینی وماهوارهای.

۲۲- رایانه و تجهیزات جانبی/ تجهیزات جانبی رایانه و قطعات رایانه که برای استفاده در سیستمهای نظامی کاربرددارند و یا به عنوان تجهیزات کنترل در محصولات نظامی به کار برده میشوند.

۲۳- تجهیزات تولیدی/ ماشین آلات تولیدی، ابزارآلات و قطعات یدکی و تجهیزات تست مربوط.

۲۴- اسناد امنیتی / اسناد امنیتی و تجهیزات و مواد اولیه مربوط به آن.

پرویز داودی- معاون اول رئیس جمهور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام