کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

افزایش حقوق ۱۴۰۲ به میزان ۲۰ درصد در کمیسیون تلفیق/ افزایش حداقل دریافتی نسبت به لایحه دولت

افزایش حقوق ۱۴۰۲ به میزان ۲۰ درصد در کمیسیون تلفیق/ افزایش حداقل دریافتی نسبت به لایحه دولت

شناسنامه قانون- سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ مصوبه شیفت سوم این کمیسیون را در خصوص میزان افزایش حقوق ها تشریح کرد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از خبرگزاری خانه ملت، رحیم زارع با اشاره به تعیین تکلیف تبصره ۱۲ لایحه بودجه سال آینده که به موضوع حقوق و دستمزد کارمندان دولت و بازنشستگان اختصاص دارد، گفت: بر اساس تصمیم کمیسیون تلفیق، در سال آینده حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر به میزان ۲۰ درصد نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش می یابد.

وی ادامه داد:براساس این مصوبه حداقل حکم کارگزینی سال ۱۴۰۲ حقوق بگیران معادل ۱.۲ برابر حداقل حکم کارگزینی حقوق بگیران سال ۱۴۰۱ موضوع جزء ۱ بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ با اعمال امتیازات جز یک قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ با ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری خواهد بود.

زارع گفت: همچنین حقوق بازنشستگان وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه اجرایی نیز مشابه کارمندان به میزان ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال ۱۴۰۱ افزایش می یابد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت:در ادامه افزایش بیش از ۷ برابری متوسط حقوق سربازان طی ۲ سال گذشته توسط مجلس یازدهم، بر اساس پیشنهادی در کمیسیون تلفیق، حقوق سربازان وظیفه برای سال آینده نیز افزایش یافت.

وی ادامه داد:کمیسیون تلفیق در جریان بررسی تبصره ۱۲ بودجه سال ۱۴۰۲ که به مبحث حقوق و دستمزد در سال آتی اشاره دارد، درباره حقوق سربازان وظیفه، در سال آتی موضوع را تعیین تکلیف کرد که بر این بر اساس، حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه مجرد مشغول در مناطق غیر عملیاتی ۶۰ درصد حداقل دریافتی پایور، ۴۸ میلیون ریال، حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه مجرد مشغول در مناطق عملیاتی معادل ۷۵ درصد حداقل دریافتی پایور، ۶۰ میلیون ریال و حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه متاهل بدون فرزند معادل ۹۰ درصد حداقل دریافتی پایور، ۷۲ میلیون ریال تعیین شد.

زارع گفت: کمیسیون همچنین تاکید کرد که دستورالعمل این بند با توجه به تحصیلات، درجات و تعداد فرزندان آن توسط ستاد کل نیروهای مسلح تهیه می شود.

گفتنی است؛ مجلس یازدهم در قوانین بودجه سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ نیز حقوق سربازان را مجموعا بیش از ۷ برابر افزایش داده است.

بر اساس این گزارش؛ مصوبات کمیسیون تلفیق برای نهایی شدن باید در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان رسیده و سپس از سوی شورای نگهبان نیز تایید شود.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

20 دیدگاه

  1. دلار امسال ۴۰ درصد رشد داشت
    اجاره خانه 50 درصد
    لوازم خانگی همینطور . وام ازدواج سر جاش مونده لوازم یدکی ماشین 60 درصد دست دولت درد نکنه برای کارگراش ارزش قائل نبود . در اینده نزدیک کارگر پیدا نمیشه

  2. شما که این همه از عدالت صحبت می‌کنید بفرمایید چرا مزایا در یک اداره ای با حقوق برای یه کارمند در یک اداره ۲۲ تومان به بالاست آن وقت واسه یه اداره دریافتی یک کارمند ۸تومان هستش ؟

  3. آقا من کارمندم .و بزرگترین اشتباه اینه که برا دولت کار کنی ..تمام ..چون دستش تو جیب نیروشه….مالیات همون اول بر میداره..اضافه کار دیر و زود میده ..مزایا هر سیستمی جدا و دلبخواه میده و تا دلت بخواد انتظار داره ..به اسنپی بهتر و آزادتر ه از کارمند

  4. هنوز رتبه بندی فرهنگیان که از سال ۹۲ مصوب شد و قرار بود از شهریور۱۴۰۰ پرداخت شود مانده است ، پرداخت افزایش ۱۵ یا ۲۰ درصد سال ۱۴۰۲ پیشکش…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام