کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

انتقاد دکتر لاریجانی از عدم همکاری برخی کمیسیون ها برای دائمی کردن قوانین آزمایشی از جمله قانون مدیریت خدمات کشوری

رئیس مجلس شورای اسلامی از عدم اعلام نظر برخی کمیسیون ها درخصوص دائمی کردن قوانین آزمایشی انتقاد کرد.

شناسنامه قانون | 201812103061622609

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه 2 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر ماده 163 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: ای کاش راجع به قوانین آزمایشی دیگری که اکنون زمان اجرای آزمایشی آنها به پایان رسیده همانند لایحه مدیریت بحران تعیین تکلیف می شد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مدت هاست که قانون مدیریت بحران نداریم، باید توجه داشت که بدقانونی بهتر از بی قانونی است. این سوال اکنون مطرح است که آیا همه دخل و تصرف هایی که تاکنون انجام شده، قانونی و شرعی بوده است؟

وی افزود: قانون مدیریت خدمات کشوری با اینکه دولت لایحه را به مجلس ارائه کرده، یک سال است که در کمیسیون باقی مانده، هیات رئیسه مجلس باید نظارت بیشتری داشته باشد.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: آیین نامه قوانین وقتی از سوی دولت تهیه نمی شود، به معنای این است که قانون مصوب مجلس هیچ فایده ای ندارد، اکنون آیین نامه های قانون برنامه و بودجه، هنوز به طور کامل از سوی دولت تهیه نشده است.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی گفت: درخصوص دائمی کردن قوانین آزمایشی چندین بار با کمیسیون ها مکاتبه کرده ایم، اگر کمیسیون ها از این پس نظر ندهند، دائمی کردن این قوانین را در دستور می گذاریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مدت اجرای بعضی از قوانین آزمایشی طی شده و ما چندین بار با کمیسیون ها مکاتبه کرده ایم تا نظر خود را ارائه کنند، زیرا باید دستور بدهیم. اگر کمیسیون ها نظر ندهند، این موضوع را در دستور می گذاریم و با همان ترتیب به صورت طرح پیش می رویم.

وی اضافه کرد: ادامه این روند موجب بی قانونی می شود و این تذکر صحیح است و این ایراد وجود دارد، ما نیز چندین مورد مکاتبه کرده ایم.

دکتر لاریجانی درخصوص عدم تهیه آیین نامه های مربوط به قوانین مصوب مجلس گفت: چندین بار پیگیری شده است، معاونت نظارت مجلس نیز موارد آیین نامه و زمانبندی را تعیین کرده است. همچنین تیمی مسئول شده تا آیین نامه ها در موعد مقرر تهیه شوند، البته تهیه برخی آیین نامه ها از سوی دولت با تاخیر مواجه شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام