کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

کاتب، نماینده مجلس: افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها در سال ۹۸ پلکانی است

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که افزایش حقوق‌ها در سال ۹۸ باید بر اساس احکام قانون برنامه ششم و به روش پلکانی باشد.

preview

محمدرضا کاتب عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پیشنهادی برای افزایش حقوق‌های زیر 3 میلیون تومان، گفت: دولت اگر علاوه بر افزایش حقوق با ضریب 20 درصد برای اقشاری که درآمد زیر 3 میلیون تومان دریافت می کنند، حکم دیگری لازم داشته باشد، ما آمادگی داریم در کمیسیون تلفیق بودجه مجوز لازم را صادر کنیم.

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس با بیان اینکه دولت اختیار دارد که ضریب افزایش حقوق‌ها را پلکانی اعمال کند، توضیح داد: منتظر نظر دولت هستیم تا اگر نیاز به حکم دیگری برای افزایش حقوق‌ها دارد، اقدام کنیم، اگر نیازی احساس نشود، دولت طبق قانون برنامه ششم توسعه، اختیار دارد ضریب افزایش حقوق‌ها را پلکانی اعمال کند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: در قانون برنامه ششم توسعه کل کشور دولت باید سالانه فاصله حقوقی بازنشستگان را 10 درصد کاهش دهد، اجرای این حکم جز اینکه حقوق بگیران پایین را بیشتر افزایش دهد و حقوق بگیران بالا را کمتر افزایش دهد، راهی ندارد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر به صراحت در قانون برنامه حکم شده است که شکاف بین حقوق کارمندان و مدیران نباید بیشتر از 20 درصد باشد و طبیعتا باید ضریب افزایش حقوق‌ها پلکانی باشد و آنهایی که حقوق کمتری می‌گیرند ضریب افزایش حقوق‌شان بیشتر باشد و بالعکس.

کاتب در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه قانون برنامه ششم توسعه احکامی درباره افزایش حقوق دارد و دولت باید با رعایت این احکام افزایش حقوق ها را رقم بزنند، اظهار داشت: اینکه گفته می شود افزایش حقوق یک میلیون 200 هزار تومان و 5 میلیون تومانی 20 درصد است، صحت ندارد، دولت در افزایش حقوق باید حکم مواد 28 و 30 را رعایت کند.

رئیس فراکسیون تولید واشتغال مجلس در این باره که چرا در قانون بودجه به روش پلکانی برای افزایش حقوق‌ها تاکید نشد، گفت: در لایحه پیشنهادی دولت چنین عبارتی گفته نشده بود، از سوی دیگر پیشنهاد همکاران برای افزایش 500 هزار تومانی حقوق ها صرفا برای کارمندان بود و لشکری ها و بازنشسته ها دیده نشده بود که این تبعیض ناروا بود، اما در لایحه دولت همه گروه ها در نظر گرفته شده بود.

 

مطالب مرتبط:

قانون بودجه سال 1398

– تعیین ضریب حقوق و حداقل و حداکثر حقوق کارمندان، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات در سال 98

– نحوه محاسبه مالیات بر حقوق سال 1398 (به همراه فایل اکسل)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام