کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

با قرارگیری کرمانشاه در لیست “مناطق عملیاتی”: کارکنان 84 دستگاه در کرمانشاه مشمول ‌افزایش حقوق‌ می‌شوند

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه با اشاره به اضافه شدن شهر کرمانشاه در لیست مناطق جنگی کشور، گفت: با این ابلاغ، حقوق کارکنان 84 دستگاه اجرایی استان از 20 تا 25 درصد افزایش می‌یابد.

شناسنامه قانون | kermanshah

‌حبیب الله وفایی در گفت و گو با خبرنگار ‌ایسنا، با اشاره به مفاد ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه، گفت: بر اساس بند الف این ماده، ستاد کل نیروهای مسلح مکلف است محدوده مناطق عملیاتی دفاع مقدس را مشخص کند که این کار طی چند مرحله صورت گرفت و مناطق اعلام شدند که خوشبختانه شهر کرمانشاه هم با پیگیری های متعدد به عنوان منطقه جنگی اعلام شد.

وفایی در خصوص مزایای مشمولیت مناطق جنگی، گفت: بر اساس بند “ث” ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه، سازمان اداری و استخدامی و نیز سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مکلف هستند اعتبارات لازم برای افزایش اعمال سقف فوق العاده پیش بینی شده برای کارکنان مشاغل در مناطق جنگی از سال اول اجرایی این قانون (ابتدای سال 1396) را لحاظ کنند.

وی در تشریح این بند اظهار کرد: بر اساس این بند، حقوق مشاغل تخصصی در مناطق جنگی اعلام شده تا 25 درصد و برای مشاغل غیرتخصصی تا 20 درصد افزایش می یابد.

وفایی افزود: همچنین در بند “ج” این ماده از قانون برنامه ششم، هردو سازمان مکلف هستند نسبت به صدور احکام پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس برابر ضوابط ابلاغی، از سال دوم برنامه ششم (ابتدای سال 1397) اقدام کنند.

وی افزود: بر این اساس از ابتدای سال 1397 یک طبقه شغلی باید برای شاغلان دستگاه های اجرایی لحاظ شود به این معنی که طبقه وضعیت کارکنان باید ارتقا یابد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه گفت: با توجه به بررسی صورت گرفته 84 دستگاه اجرایی در استان مشمول این قانون میشوند و مکلف هستند بندهای مربوطه در ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه را اجرا کنند و از امروز اجرای این قانون به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شده است.

وی یاد آور شد: تمامی کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی دستگاه های اجرایی مشمول این قانون می شوند.

وفایی خاطرنشان کرد: دوسالی که باید این قانون اجرایی میشده (از ابتدای سال 96)، جزو دیون کارکنان قرار می‌گیرد و تلاش می‌شود در بودجه سال‌های آینده این دیون به آنها پرداخت شود.

 

مقررات مرتبط:

– ابلاغیه مناطق عملیاتی موضوع ماده (۱۱۲) قانون برنامه ششم توسعه (نامه شماره ۲۸/۱۳۳۳/۳۶۱۰ مورخ ۲۸/۹/۱۳۹۶ ستاد کل نیروهای مسلح)

– دستورالعمل اجرایی بندهای (ث) و (ج) ماده (۱۱۲) قانون برنامه ششم موضوع اعطای فوق العاده مناطق عملیاتی و یک طبقه شغلی بالاتر برای کارکنان رسمی، پیمانی و رسمی شاغل در مناطق عملیاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام