کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات: دولت در افزایش ۴۰۰ هزاری حقوق ها تخلف نکرد/ ورود دیوان محاسبات به نحوه افزایش ۱۰درصدی

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان داشت که دولت در افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق تخلف نکرده است اما مقرر شد دیوان محاسبات موضوع نحوه افزایش ۱۰ درصدی حقوق را بررسی کند.

شناسنامه قانون | tajgardoon

غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست این کمیسیون با موضوع افزایش حقوق ها در سال 98، گفت: برخی از نمایندگان اعتقاد دارند دولت ضریب افزایش حقوق را رعایت نکرده است، در جلسه امروز از مسئولان سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور استخدامی و  دیوان محاسبات برای بررسی این انتقاد دعوت کردیم.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: در قانون بودجه سال 98 آمده است که به حقوق تمام حقوق بگیران 400 هزار تومان افزوده شود همچنین تا 10 درصد نیز افزایش حقوق صورت گیرد، حکمی هم داده ایم که 400 هزار تومان تبدیل به ضریب شود.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: از حکم قانون چند برداشت وجود دارد، اول اینکه 400 هزار تومان تبدیل به ضریب باشد یا نباشد که ما به دلیل اینکه به نفع حقوق بگیران پایین بود تاکید داشتیم که این مبلغ ضریب باشد چرا اگر ضریب نمی شد تاثیری در سایر دریافتی ها برای حقوق بگیران پایین نداشت.

وی گفت: کسی که یک میلیون و 350 هزار تومان دریافت می کند، با این روش افزایش 30 درصدی پیدا می کند و اگر 400 هزار تومان ضریب نمی شد از سایر مزایا بهره مند نمی شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در بخش افزایش مبلغ 400 هزارتومان به حقوق ها تخلفی از سوی دولت صورت نگرفته است، اظهار داشت: برخی از نمایندگان بیان داشتند در بخش افزایش 10 درصدی به حقوق ها در برخی از رده ها بیش از 10 درصد رشد حقوق اعمال شده است.

تاجگردون تاکید کرد:در این مورد سازمان برنامه و بودجه و امور استخدامی تاکید داشتند چنین تخلفی در حوزه افزایش 10 درصدی حقوق رخ نداده، از این رو به دیوان محاسبات ماموریت داده شد که بخش دوم قانون افزایش حقوق ها را مورد بررسی قرار دهد و گزارش نظارتی ارائه کند.

این نماینده مردم گفت: افزایش10 درصد از صفر تا 10 درصد چگونه باشد در اختیار دولت است و دولت با ترتیباتی عمل کرده است، در زمان بررسی قانون بودجه در کمیسیون نمایندگان در این بخش نظری نداشتند، همچنین این سوال مطرح بود که آیا دستگاه های اجرایی احکام را بر اساس مصوبه هیات وزیران صادر کرده اند از این رو مقرر شد دیوان محاسبات نیز به این موضوع ورود کند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات  مجلس شورای اسلامی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: همسان سازی هنوز کامل اعمال نشده، درباره ضریب آن هنوز بحث است، با توجه به تغییر  جدوال منابع بودجه، دولت متناسب پیش بینی منابع، همسان سازی را انجام می دهد، بنابراین اگر پیش بینی دولت تحقق منابع باشد، همسان سازی به  طور کامل اعمال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام