کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

انتشار جدول افزایش سقف حقوق سال ۱۴۰۲ کارکنان صنعت نفت

انتشار جدول افزایش سقف حقوق سال ۱۴۰۲ کارکنان صنعت نفت

شناسنامه قانون- معاون وزیر نفت در امور منابع انسانی تصریح کرد: بر اساس تقسیم‌بندی انجام‌شده مشاغل اصلی و تخصصی و مشاغل پشتیبانی تخصصی و پشتیبانی عمومی و آیین‌نامه نظام‌های اداری و استخدامی کارکنان صنعت نفت در مشاغل صنعت نفت، برای هرکدام از مشاغل درصدی فراتر از سقف حقوق قانون بودجه سال ۱۴۰۲ تعیین شد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از شانا، مهدی علی‌مددی ظهر امروز (سه‌شنبه، ۲۰ تیرماه) در نشست تخصصی برنامه راهبردی توسعه منابع انسانی صنعت نفت با بیان اینکه امسال اقدام‌های خوبی در زمینه تعیین سقف حقوق در صنعت نفت با وجود تأکید قانون بودجه بر سقف یکسان در همه نقاط کشور انجام شد، تأکید کرد: باید اذعان کنم که اساساً سقف حقوق در صنعت نفت از مرداد سال ۱۳۹۵ آغاز شد و امسال در قانون بودجه سقف خالص حقوق برای همه کارکنان دولت به‌صورت ۵۵ میلیون تومان در همه نقاط کشور مصوب و تنها موارد خاص به تأیید شورای حقوق و دستمزد کشور و تصویب هیئت وزیران موکول شد.

وی ادامه داد: در این ارتباط برای کارکنان صنعت نفت افزایش حداقل ۴۱ درصد برای مناطق جنوب در هفته نخست فروردین امسال به سازمان اداری و استخدامی کشور ارائه شد، اما در بحث و تبادل‌نظر در نشست‌های پرشمار در سازمان یادشده و ارائه زنجیره ارزش صنعت نفت و قوانین بالادستی و در سه نشست شورای حقوق و دستمزد، سرانجام توجه به ماهیت مشاغل صنعت نفت نیز جزو الزامات شورا اعلام شد.

معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی با اشاره به اینکه سازمان اداری و استخدامی کشور معتقد بود پرداخت حقوق بالاتر از سقف حقوق تعیین‌شده باید تنها به مشاغل کلیدی و راهبردی و حتی شاغلان خاص پرداخت شود، افزود: با وجود توضیحات مبسوط و دفاع مفصل مرتبط با وجود زنجیره ارزش در همه مشاغل صنعت نفت متکی به قوانین مرتبط، اما سرانجام یک تقسیم‌بندی درباره سقف خالص حقوق کارکنان صنعت نفت تنها در حوزه مناطق گرمسیر و عملیاتی جنوب و با لحاظ ماهیت مشاغل انجام شد.

علی‌مددی تصریح کرد: براساس تقسیم‌بندی انجام‌شده مشاغل اصلی و تخصصی و مشاغل پشتیبانی تخصصی و پشتیبانی عمومی و بر اساس آیین‌نامه نظام‌های اداری و استخدامی کارکنان صنعت نفت در مشاغل صنعت نفت، برای هرکدام از مشاغل درصدی فراتر از سقف حقوق قانون بودجه تعیین شد. بر این اساس، سقف حقوق کارکنان شاغل مشاغل اصلی – تخصصی در سکوهای نفتی و گازی ۵۰ درصد، کارکنان شاغل در مشاغل اصلی – تخصصی در جزایر و منطقه عسلویه ۴۰ درصد و برای کارکنان شاغل در مشاغل اصلی – تخصصی دیگر مناطق عملیاتی خشکی ۲۵ درصد بالاتر از سقف حقوق قانون بودجه به تأیید شورای حقوق و دستمزد کشور رسید که با تصویب قانونی به‌زودی ابلاغیه آن اعلام می‌شود.

علی‌مددی ادامه داد: در مناطق جنوبی صنعت نفت هم تلاش شد سقف حقوقی بالاتر از سقف قانون بودجه به تأیید برسد که بحمدالله رقم ۶۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به تأیید شورای حقوق و دستمزد رسید و تثبیت شد.

جدول افزایش سقف حقوق سال ۱۴۰۲ کارکنان صنعت نفت

ردیف نام مراکز/ مناطق درصد بالاتر از سقف قانون بودجه ۱۴۰۲
(۵۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال)
مبلغ نهایی سقف حقوق
۱ کلیه مناطق صنعت نفت در شمال بدون تغییر ——
۲ مناطق عملیاتی جنوب بدون تغییر ۶۱۳.۰۰۰.۰۰۰ ریال
۳ مشاغل اصلی- تخصصی (سکوهای نفت و گاز) ۵۰٪ ۸۲۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال
۴ مشاغل اصلی- تخصصی (جزایر و منطقه عسلویه) ۴۰٪ ۷۷۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال
۵ مشاغل اصلی- تخصصی (عملیات خشکی) ۲۵٪ ۶۸۷.۵۰۰.۰۰۰ ریال

علی‌مددی با اشاره به اینکه در حوزه نیروهای ارکان ثالث هر ساله با مشکلات تازه روبه‌رو هستیم، اظهار کرد: بر اساس قوانین جدید از این پس برای جذب نیروهای پیمانکاری در صنعت نیز باید با تأیید سازمان اداری و استخدامی و سازمان‌های دیگر همچون سازمان برنامه و بودجه انجام شود. ما به‌دنبال سامان‌دهی نیروهای ارکان ثالث هستیم و تاکنون پیشنهادهای مطلوبی در این زمینه به مجلس و دولت ارائه شده تا نظام جبران خدمات، درمان و رفاهیات آنها سازمان‌دهی شود.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام