کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

عدم وصول نامه مبنی بر مغایرت قانونی مصوبه افزایش حقوق و مزایا

جمشید انصاری: نامه ای مبنی بر مغایرت مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق و مزایای کارکنان وصول نشده است

به گزارش شناسنامه قانون و به نقل از ایسنا، جمشید انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی پیش  در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران  درباره انتشار اخباری درباره  ارسال نامه ای از سوی رییس مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهوری و اظهار نظر او درباره مغایرت مصوبه مجلس در مورد افزایش حقوق و مزایای کارکنان دولت با تاکید بر اینکه تاکنون چنین نامه‌ای از رییس مجلس به ما نرسیده است، اظهار کرد: رییس مجلس شورای اسلامی در خصوص مصوبه افزایش حقوق و مزایا دو اظهار نظر داشته است؛ در وهله اول گفتند که دولت باید برای اعضای هیات علمی و قضات  در اینکه حداکثر حقوق نباید بیشتر از هفت برابر حداقل حقوق‌ باشد، استثنا قایل شود.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی نیز طبق نظر آقای لاریجانی، الحاقیه‌ای به مصوبه اضافه کرد و اعضای هیات علمی، قضات و کارکنان برخی از دستگاه‌ها را از شمول این مصوبه خارج کرد؛ مجددا رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خواستار لغو این مصوبه شد.

رییس سازمان اداری و استخدامی تاکید کرد: غیر از این دو مورد هیچ اظهار نظر از رییس مجلس در خصوص مصوبه حقوق و مزایا یا نامه‌ای به دولت ارسال نشده است.

انصاری خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم قانونی عمل کنیم، نمی‌توانیم بنا به اظهارنظر شخصی نمایندگان عمل کنیم، چون به هرحال وقتی طرح یا لایحه‌ای در مجلس تصویب می‌شود تعدادی از نمایندگان حاضر در جلسه با متن مصوبه موافق نیستند ولی آنچه اکثریت رای می‌دهند قانون می‌شود. ملاک مغایرت تصمیمات دولت با قانون اساسی براساس طبق اصل ۱۳۸ قانون اساسی اظهار نظر شخص رییس مجلس شورای اسلامی است.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت بارگذاری اطلاعات دستگاه ها در سامانه حقوق و مزایا گفت: از اردیبشهت سال گذشته این سامانه مستقر شده است و اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دستگاه‌های اجرایی باید در آن سامانه قرار گیرد.

رییس سازمان اداری و استخدامی ادامه داد: در قوه مجریه اکثر دستگاه ها اطلاعات خود را وارد کردند؛ قوه مقننه و تمام دستگاه های تابعه آن نیز اطلاعات کارکنان خود را در سامانه حقوق و مزایا وارد کردند، اما تاکنون هیچ اطلاعاتی از قوه قضائیه در سامانه بارگذاری نشده است؛ همچنین از مجموعه نهادها و بنیادهای زیرنظر رهبری و صدا و سیما نیز اطلاعاتی بارگذاری نشده است.

انصاری اظهار کرد: از نظر سازمان اداری و استخدامی سامانه حقوق و مزایا کاملا مستقر است و دستگاه هایی که اطلاعات خود را وارد نکردند، باید در این زمینه همکاری کنند.

وی در پایان با بیان اینکه  قرار بود در جلسه امروز دولت گزارشی در مورد آخرین وضعیت سامانه حقوق و مزایا ارائه شود، خاطر نشان کرد: به دلیل طولانی شدن مباحث در جلسه امروز دولت، گزارش را روز یکشنبه در هیئت دولت ارائه می‌کنم و هر تصمیمی که دولت در این زمینه اتخاذ کند را چهارشنبه آینده اطلاع می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام