کتاب استخدامی اداری ها
قوه قضائيه

راهنمای ثبت درخواست «ملاقات مردمی» با رئیس دیوان عالی کشور

شناسنامه قانون- نحوه ثبت تقاضای ملاقات مردمی به مراجعین از سوی دیوان عالی کشور اعلام شد.

به گزارش شناسنامه قانون، به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، دیدار و ملاقات حضوری حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور به منظور رسیدگی بی واسطه به مشکلات حقوقی مراجعین هر هفته یکشنبه برگزار می‎شود.

در این ملاقات‏های حضوری و چهره به چهره رئیس دیوان عالی کشور پرونده قضایی و مشکلات حقوقی مراجعین را بررسی و در چارچوب مقررات دستورات لازم را برای رفع مشکلات صادر می‌کند.

لزوم تکمیل دستی یا چاپی فرم درخواست

به منظور ثبت وقت ملاقات، ضروری است مراجعین فرم درخواست را که به پیوست اضافه شده، چاپ نموده و با دقت تکمیل نمایند و چنانچه متقاضی ملاقات امکان چاپ فرم را نداشته باشد، می‌تواند بصورت دستی اطلاعات آن را همانند فرم تنظیم و ارسال نماید.

مراجعه کننده باید موضوع ملاقات را بصورت کامل و دقیق در یک صفحه تنظیم و پیوست نموده و تصویر مستندات لازم و تمامی آراء مرتبط با پرونده اعم از دادگاه بدوی، تجدیدنظر، دیوان عالی کشور را پیوست نماید، در صورت ناقص بودن مدارک فوق، امکان ملاقات میسر نخواهد بود.

پس از تکمیل نمودن موارد فوق، فرم مربوطه باید به نشانی: تهران، خیابان خیام شمالی، روبروی پارک شهر، کاخ دادگستری، دبیرخانه دیوان عالی کشور – کد پستی ۱۱۱۹۴۹۱۱۱۱ ارسال شود و در روی بسته پستی، عنوان “تقاضای ملاقات مردمی”قید شود.

شرایط متقاضی ملاقات با رئیس دیوان عالی کشور

متقاضی ملاقات باید یکی از طرفین پرونده باشد و در صورت عدم امکان حضور مانند اینکه شخص محکوم علیه، زندانی باشد، یکی از بستگان درجه اول که اطلاع کافی از پرونده دارد و یا وکیل پرونده می‌تواند حضور یابد، تمامی مندرجات اعلامی در فرم پیوست، بررسی خواهد شد، مراجعین باید حتماً رونوشت(کپی) مدارک را ارسال نموده و از ارسال اصل اوراق خودداری کنند و در صورت تعیین وقت ملاقات، اصول مدارک خود را همراه داشته باشند.

نحوه اطلاع‌رسانی به متقاضیان ملاقات با رئیس دیوان عالی کشور

متقاضیان در نظر داشته باشند، تاریخ و ساعت ملاقات، صرفاً بصورت تلفنی اطلاع رسانی خواهد شد و جهت جلوگیری ازهرگونه سوء‌استفاده دیگران، پیامک ارسال نمی‎شود  و با توجه به کثرت درخواست‎های ملاقات مردمی، اولویت با اشخاصی است که برای بار اول درخواست ملاقات دارند.

دریافت فرم ثبت تقاضای ملاقات مردمی با رئیس دیوان عالی کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام