کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

افزایش ۶۰ درصدی پایین‌ترین حقوق بازنشستگان/ افزایش ۲۳ درصدی حقوق ۳.۵ میلیون نفر از کارمندان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به افزایش ۲۳ درصدی حقوق ۳.۵ میلیون نفر از کارمندان شاغل و بازنشسته دولت در سال ۹۸ گفت: ابهامات مصوبه مجلس برای افزایش حقوق‌ها در سال ۹۸ رفع شده است.

شناسنامه قانون | afzayesh98

به گزارش مشرق، حمیدرضا حاجی بابایی درباره افزایش حقوق کارمندان در سال جدید اظهار کرد: مشکلاتی در حوزه بودجه‌های کارگری، کشاورزی و کارمندی وجود داشت که با پیگیری نتایج خوبی حاصل شد.

وی افزود: در کشور ۵ میلیون نفر نیروهای شاغل و بازنشسته جزء کارکنان دولت هستند که بیش از ۴ میلیون نفر مشکل معیشتی دارند در زمینه افزایش حقوق در لایحه بودجه ۹۸ دولت طرحی را ارائه کرده بودکه پاسخگوی نیازهای این اقشار نبود و فاصله طبقاتی افزایش می‌یافت.

افزایش ۲۳ درصدی حقوق ۳.۵ میلیون نفر از کارمندان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اما با مصوبه مجلس حداقل ۳.۵ میلیون نفر از کارکنان شاغل و بازنشسته مشمول افزایش بیش از ۲۳.۱ درصد است.

حاجی بابایی تاکید کرد: براساس این مصوبه حداقل حقوق ۴۳ درصد افزایش خواهد داشت به این صورت که همه کارکنان و بازنشستگان دولت مشمول هم ۱۰ درصد و هم ۴۰۰ هزار تومان می‌شوند.

عضو کمیسیون بودجه مجلس گفت: ابهاماتی در این مصوبه بود که مجلس این ابهامات را رفع کرد و به دولت برای اجرا ابلاغ شده است.

افزایش ۶۰ درصدی پایین‌ترین حقوق بازنشستگان

وی افزود: همه ۲ میلیون و ۵۰ هزار نفر بازنشستگان مشمول همسان‌سازی هستند که اعتبار همسان‌سازی ۴,۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه ۹۸ پبش‌بینی شده است، با اعمال این قانون میانگین ۱۸۰ هزار تومان علاوه بر افزایش سنواتی برای بازنشستگان خواهیم داشت به عبارتی افزایش حقوق بازنشستگان در بودجه ۹۸ پایین‌ترین حقوق حدود ۶۰ درصد خواهد بود.

حاجی بابایی گفت: در مصوبات بودجه ۹۸ نوع نگاه مجلس یک نگاه تحولی بود دولت و مجلس برای پرداخت‌ها هماهنگی لازم را دارند.

 

مقررات مرتبط:

– قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور

– مصوبه تعیین میزان افزایش حقوق سال ۱۳۹۷

– فایل اکسل محاسبه میزان افزایش حقوق کارمندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام