کتاب استخدامی اداری ها
تعطیلات و مرخصی

اصلاح مصوبه مجوز تنظیم ساعت کاری ادارات به برخی استانداری ها

اصلاح تصویبنامه موضوع مجوز تنظیم ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر مؤسسات عمومی غیر دولتی به برخی استانداری‌ها (تصویبنامه شماره 46338/ت55521هـ مورخ 13/4/1397 هیئت وزیران)

وزارت نیرو- وزارت امور اقتصادی و دارایی- وزارت کشور- وزارت نفت

وزارت جهاد کشاورزی- وزارت صنعت، معدن و تجارت

سازمان برنامه و بودجه کشور- سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

هیئت وزیران در جلسه 10/4/1397 به پیشنهاد شماره 100/20/20478/97 مورخ 2/4/1397 وزارت نیرو و به استناد بند (ج) ماده (1) قانون هدفمند کردن یارانه ها -مصوب 1388- و اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

1- تصویبنامه شماره 32072/ت55420هـ مورخ 19/3/1397 به شرح زیر اصلاح می شود: 

الف- در بند (1)، عبارت گبه استانداری های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان (در کلیه شهرستان های تابع استان های مذکور) و به سایر استانداری ها (در شهرستان های با دمای هوای بیش از (45) درجه سانتیگراد)” به عبارت “به کلیه استانداری ها” اصلاح می شود.

ب- متن زیر به عنوان تبصره به بند (1) الحاق می شود:

تبصره- استانداران موظفند همکاری های لازم را در اجرای این تصویبنامه به عمل آورند. دستگاه های یاد شده نیز مکلف به خاموش کردن سامانه سرمایشی و روشنایی غیرضرور بعد از ساعات کاری هستند و در صورت عدم رعایت، شرکت توزیع نیروی برق مجاز به قطع برق آنها است.

پ- در بند (4)، عبارت “وزارت نیرو موظف است در پایان تابستان گزارش عملکرد استان ها را به هیئت وزیران ارایه کند” به عبارت “شرکت های توزیع نیروی برق مسئول نظارت بر اجرای آن بوده و وزارت نیرو گزارش عملکرد استان ها را به صورت هفتگی به هیئت وزیران ارایه می نماید.” اصلاح می شود.

2- تعرفه برق ساعات اوج بار دستگاه های اجرایی موضوع ماده (1) قانون برگزاری مناقصات -مصوب 1383- و نیروهای مسلح در بازه زمانی اول خرداد ماه تا پایان شهریور ماه هر سال با ضریب (1/2) نسبت به تعرفه اوج بار مصوب محاسبه و دریافت خواهد شد.

3- کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (1) قانون برگزاری مناقصات و نیروهای مسلح موظفند نسبت به نصب لوازم کاهنده مصرف اب در ساختمان های اداری مربوط به خود ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این تصویبنامه و کاهش بیست درصدی (20%) مصرف آب در دستگاه نسبت به دوره مشابه سال 1396 اقدام کنند. در صورت عدم مدیریت نسبت به دوره مشابه سال قبل، حجم مصرف اضافه یا نرخ دو برابر تعرفه موجود محاسبه و دریافت خواهد شد.

4- کلیه واحدهای اداری و ستادی دستگاه های اجرایی موضوع ماده (1) قانون برگزاری مناقصات و نیروهای مسلح موظفند صورتحساب آب و برق مصرفی خود را در مهلت تعیین شده در قبوض، پرداخت نمایند. در صورت عدم پرداخت در مهلت مقرر، با اعلام شرکت های مهندسی آب و فاضلاب کشور و مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (حسب مورد)، سازمان برنامه و بودجه کشور و خزانه داری کل کشور مکلفند نسبت به برداشت معادل هزینه آب و برق مصرفی اعلام شده از اعتبارات دستگاه اجرایی بدهکار و پرداخت به حساب شرکت های مربوط اقدام نمایند.

5- در اجرای این تصویبنامه، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، موظف است جهت آموزش و اطلاع رسانی به مردم، با وزارت نیرو همکاری کند.

اسحاق جهانگیری- معاون اول رییس جمهور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام