کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

مأموریت جدید لاریجانی به مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان دولت

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی از مأموریت لاریجانی به هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین برای پیگیری علل افزایش‌نیافتن حقوق کارمندان دولت خبر داد.

شناسنامه قانون | hoghoogh98

حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آخرین اخبار درباره وضعیت افزایش حقوق کارمندان دولت، گفت: با وجود اینکه بیش از 3 ماه از سال 98 سپری شده، هنوز دولت مصوبه مجلس درباره افزایش 400هزار تومانی حقوق کارمندان به‌علاوه 13 درصد را اجرا نکرده است.

وی با انتقاد از دولت برای افزایش ندادن حقوق کارمندان دولت، اظهار داشت: طبق مصوبه مجلس، مقرر شد که حقوق تمامی کارمندان دولت در همه سطوح با توجه به میزان نرخ تورم، 400 هزار تومان از ابتدای امسال اضافه شود، البته این رقم به‌اضافه 13 درصد بود که متأسفانه دولت این مصوبه را اجرا نکرده است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: در جلساتی که در هیئت‌رئیسه مجلس برای پیگیری وضعیت افزایش حقوق کارمندان تشکیل شده، جمع‌بندی این است که تخلفات از سوی دولت برای افزایش ندادن حقوق کارمندان دولت محرز شده و دولت هم می‌خواهد این تخلفات را اصلاح کند.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: آقای لاریجانی رئیس مجلس به هیئت‌ تطبیق مصوبات دولت با قوانین مأموریت داده تا موضوع افزایش ندادن حقوق کارمندان دولت را پیگیری کند، البته این هیئت نیز به جمع‌بندی‌هایی در این زمینه رسیده است.

وی اضافه کرد: موضوع تخلف دولت در اجرا نکردن مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان به دیوان محاسبات نیز ارجاع شده و این دیوان نیز در حال بررسی است.

نماینده مردم همدان در مجلس یکی از دلایل اجرا نشدن مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان از سوی دولت را ضعف نظارتی مجلس دانست و گفت: دولت باید قانون افزایش حقوق کارمندان را اجرا کند، مجلس اگر با قدرت در برابر بی‌قانونی بایستد، هیچ دستگاهی نمی‌تواند قانون را اجرا نکند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: جلسات هیئت‌رئیسه مجلس به‌طور مرتب برای پیگیری افزایش حقوق کارمندان دولت تشکیل می‌شود و این هیئت‌ پیگیر موضوع است، این امیدواری نیز وجود دارد که افزایش حقوق کارمندان در طی ماه‌های آتی اِعمال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام