کتاب استخدامی اداری ها
وزارت جهاد کشاورزی

قانون اصلاح قانون استخدام مهندسی ناظر تولیدات کشاورزی

خبر مورخ 19 مهرماه 1396

طرح دو فوریتی اصلاح قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی برای رفع ابهام به کمیسیون ارجاع شد

نمایندگان مجلس با ارجاع طرح دو فوریتی اصلاح قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی به کمیسیون اجتماعی جهت رفع ابهام موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 19 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات طرح دو فوریتی اصلاح قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی با 139 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر در جلسه با ارجاع این طرح به کمیسیون اجتماعی جهت بررسی بیشتر برای رفع ابهام موافقت کردند.

دکتر لاریجانی در توضیح ابهامات موجود در این طرح گفت: در قانون قبلی آمده بود دولت موظف است از تاریخ تصویب این قانون حداکثر ظرف 3 سال با رعایت حکم بند ج ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8/7/86 تعداد 10 هزار ناظر بخش کشاورزی و منابع طبیعی با تحصیلات کارشناسی و بالاتر و عضو سازمان نظام مهندسی کشور و منابع طبیعی را که از سال زراعی 82 تا زمان تصویب این قانون حداقل 2 سال سابقه فعالیت مستمر در زمینه منابع طبیعی و تولید کشور داشته باشند در مدیریت استان با معرفی سازمان نظام مهندسی یا شرکت های مربوطه استخدام شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: پس این قانون تا سال 82 بوده و دو سال هم باید سابقه وجود داشته باشد لذا باید دید این موضوع تا پایان سال 96 لازم الاجرا باشد یا به تاریخ سال 86 که مورد تصویب قرار گرفت لذا ابهامی وجود دارد که باید برطرف شود.

خبر مورخ 19 مهرماه 1396

کلیات طرح دو فوریتی اصلاح استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی تصویب شد

نمایندگان مجلس با کلیات طرح دو فوریتی اصلاح استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 19 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات طرح دو فوریتی اصلاح استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی با 131 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 205 نماینده حاضر در جلسه با کلیات موافقت کردند.

خبر مورخ 16 مهرماه 1396

نمایندگان مردم در خانه ملت با دو فوریت استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی تا پایان سال ۹۷ موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عباس پاپی‌زاده در نشست علنی امروز (یکشنبه، 16 مهرماه) مجلس شورای اسلامی به عنوان طراح دو فوریت تمدید استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی اظهار داشت: در شرایطی که کشور از جهات مختلف مورد هجوم قرار گرفته است، تأمین امنیت غذایی اهمیت بسیاری دارد، در این شرایط متأسفانه ما به عنوان بزرگترین واردکننده محصولات کشاورزی محسوب می‌شویم.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 70 درصد خوراک دامی کشور وارد می‌شود، ادامه داد: متأسفانه 96 درصد دانه‌های روغنی و روغن خام از خارج وارد کشور می‌شود بنابراین باید به دنبال راهکاری برای برون رفت واردات محصولات کشاورزی باشیم.

وی گفت: استفاده از نیروهای توانمند یکی از راهکارها برای برون رفت از واردات محصولات کشاورزی است، در سال‌های اخیر شاهد بودیم که حضور مشاورین کشاورزی و ورود تکنولوژی به مزارع باعث افزایش میزان تولید کشاورزی شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه تا سال 93 استخدام مهندسین کشاورزی قانونی بوده است، ادامه داد: بر اساس مصوبه مجلس استخدام مهندسین ناظر و تحصیلکرده‌های کشاورزی در بازه زمانی کوتاهی انجام شد، بر این اساس نزدیک 90 درصد مهندسین ناظر کشاورزی جذب شدند و امروز شاهد هستیم که جذب 10 درصد از این عزیزان به دلیل اتمام بازه زمانی دچار مشکل شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بنابراین اگر بازه زمانی قانون مذکور تا پایان سال 97 تمدید شود می‌توانیم جذب 10 درصدی باقی مانده را نیز انجام دهیم، از آنجایی که بار مالی استخدام این مهندسین در قانون اصلی دیده شده است، تمدید آن هیچگونه بار مالی نخواهد داشت.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی با 152 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 223نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام