کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹

همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹

خبر مورخ 16 آذر 1396

رضایت بازنشستگان با اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق/ بی‌توجهی دولت به بازنشستگان در محاسبات بودجه‌ایی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت در محاسبات بودجه ٩٩ دچار اشتباهاتی شده است که اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را با مشکل مواجه می‌کند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص بودجه مورد نیاز همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: دولت در محاسبات بودجه ٩٩ دچار اشتباهاتی شده است که اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را با مشکل مواجه می‌کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: پیش بینی‌هایی که برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان شده بود مبلغ ٢٦هزار و ٢٠٠ میلیارد  تومان برای اجرایی شدن این طرح نیاز است؛ طبق خبرهای منتشر شده در روزهای اخیر برای این همسان سازی مبلغ ٦هزار میلیارد تومان در بودجه ٩٩ نظر گرفته شده است، که اگر چنین مبلغی در بودجه پیشنهادی به مجلس ارائه شود نیاز به تجدید نظر دولت در این مورد وجود دارد.

نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: برای محاسبه‌ میزان اعتبار مورد نیاز برای انجام همسان‌سازی بازنشستگان سه صندوق اصلی (تامین اجتماعی، کشوری و فولاد) باید ببینیم  تاکنون چه میزان اعتبار داده‌اند و چه میزان باید در قانون بودجه ۹۹ گنجانده شود؛ البته با این پیش فرض که دولت قصد داشته باشد قبل از آغاز سال ۱۴۰۰، «همسان‌سازی حداقلی» را برای بازنشستگان سه صندوق اصلی کشور اجرایی کند.

جعفرزاده تصریح کرد:  همسان‌سازی و همترازی بازنشستگان دو مقوله جداگانه هستند به‌گونه‌ای که در ماده 30 برنامه ششم توسعه موضوع همسانسازی در بین خود بازنشستگان را مطرح می‌کند و دیگری همترازی را مد نظر قرارمی‌دهد، همسازنسازی در برنامه دولت دچار کسری بودجه شده امیدواریم که در بودجه‌ای که فردا به مجلس ارائه می‌شود به بازنشستگان توجه ویژه‌ای شده باشد و بودجه مورد نظر برای همسانسازی و همترازی بازنشستگان در نظر گرفته شده است .

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس گفت: اگر دولت بخواهد رضایت بازنشستگان در نظر بگیرد باید مبلغ مورد نیاز  برای اجرایی شدن این طرح در بودجه 99 گنجانده باشد در غیر این صورت اجرایی شدن این طرح با اما و اگرهایی مواجه می‌شود 

خبر مورخ 11 آذر 1398

اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹

 رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در #بودجه۹۹ خبر داد و گفت: مجلس در سال جاری برای این موضوع ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی کرد که دولت از اختیاری که برای افزایش سقف مربوط به این کمک‌ها بود، استفاده و اعتبار مربوط به آن را به ۵ هزار میلیارد تومان افزایش داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفتگو با خانه ملت افزود: تصمیم داریم برای سال ۹۹ نیز، ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای همسان سازی حقوق در نظر گیریم.

مقررات مرتبط:

– بخشنامه بودجه سال 1399 کل کشور

– لایحه بودجه سال 1399 کل کشور

– قانون بودجه سال 1399 کل کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام